9 bin nüfuslu mahallede çalışan ATM yok
08 Haziran 2024 23:57

9 bin nüfuslu mahallede çalışan ATM yok

Körfez İlimtepe Mahallesi'nde yaklaşık 9 bin nüfusa sahip olan mahallede tek hizmet veren ATM olması bunun yanı sıra bulunan ATM'nin arıza yaptığı zamanda vatandaşların mağdur olduğu belirtildi

Körfez İlimtepe Mahallesi, mevcutta yaklaşık 9 bin nüfusa sahip olup, TOKİ evleriyle gelecekte 15 bine yakın insanın yaşayacağı bir mahalle olma yolunda ilerliyor. Ancak, bu kalabalık nüfusa sahip mahallede uzun zamandır tek bir ATM ile hizmet verilmeye çalışılıyor ve bu ATM arızalandığında özellikle yaşlı vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyor, para çekemiyorlar.

İş merkezi girişinde yer alan ATM, önceki gün yine arıza yaptı ve vatandaşlar çaresiz kaldı. Arabası olanlar ve gençler para çekmek için merkeze inmek zorunda kalırken, yaşlı vatandaşlar ve emekliler arızanın giderilmesini bekliyor. Mahalle sakinleri, uzun süredir maaşlarını aldıkları bankaların mahalleye ATM kurmalarını beklediklerini, uygun yer olmasına rağmen taleplerinin karşılanmadığını belirtiyor.

İlimtepe Mahallesi, kalabalık nüfusuyla marketlerin dikkatini çekmesine rağmen, bankaların halen bu potansiyeli görmezden gelmesi mahalle sakinleri arasında merak konusu.

Güncelleme: 09 Haziran 2024 00:11
BENZER HABERLER
X