Bülent Sarı'dan zam tepkisi!
20 Haziran 2024 18:29

Bülent Sarı'dan zam tepkisi!

Yurt dışı çıkış harcına zam geleceğine yönelik haberlerin ardından Gelir İdaresi Başkanlığı, mevcut 150 TL olan yurt dışı çıkış harcının 3 bin TL'ye yükseltilmesini önerdi. CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı zamlara tepki gösterdi

Sarı açıklamasında "22 yıldır memleketi yöneten AKP'nin ekonomi politikası bugün zam üzerine kurulmuştur. Aynı gemideyiz diyenler bugün sadece işçiden, emekliden, öğrenciden, memurdan alınan vergilerle yarattıkları enkazı kaldırmaya çalışıyor.Son olarak yurt dışına çıkışında alınan harç tutarının 3.000 TL olarak belirlenmesi ve her yıl yeniden değerleme oranında artırılması önerisi abesle iştigaldir.

5'Lİ ÇETELERDEN TAHSİL ETMELİ

Dün TÜPRAŞ'ı şeker fabrikalarını özelleştirenler bugün satacak bir şey bulamayınca halkından ülkeye girdin çıktın parası alma peşine düştü. AKP hükümeti, vatandaşlarının ekonomik yükünü artıran bu tür kararlardan vazgeçmelidir. Adil bir ekonomik düzene geçerek fakir halktan değil ihale yağdırdıkları 5'li çetelerden tahsil etmelidir.

 

MÜCADELE EDECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, vatandaşlarımızın ekonomik olarak daha da zor duruma düşmemesi için bu tür haksız uygulamalara karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Türkiye'nin adil ve eşitlikçi bir anlayışla yönetilmesi gerektiğine inanıyor, vatandaşlarımızın haklarını koruyacak adımların atılmasını talep ediyoruz.

Güncelleme: 20 Haziran 2024 18:32
BENZER HABERLER
X