Büyük Filistin Eylemi Kocaeli'de başlıyor
10 Haziran 2024 09:52

Büyük Filistin Eylemi Kocaeli'de başlıyor

Memur-Sen öncülüğünde Kocaeli’de iki gün boyunca Büyük Filistin eylemi gerçekleştirilecek

Memur-Sen öncülüğünde Kocaeli'de iki gün sürecek olan Büyük Filistin Eylemi bugün başlıyor. Etkinlikler, saat 10.00'da Cumhuriyet Bulvarı’ndaki Seka Devlet Hastanesi eski poliklinik binası önünde yapılacak basın açıklaması ile başlayacak. Bu açıklama ile kamuoyu bilgilendirilecek.

Akşam Etkinlikleri ve Pankartlar

Akşam saat 19.30’da, Mimar Sinan, Turgut Özal, Necmettin Erbakan ve Adnan Menderes Üstgeçitlerine pankart asılacak. Bayraklarla yapılacak eylemde Filistin’e destek mesajı verilecek.

Taşıtlarla Destek

Saat 19.30’da eski İnterteks Fuar alanında toplanacak bayraklı motosiklet, ATV, çekici, servis araçları ve araç kurtarma araçlarından oluşan bir konvoy düzenlenecek. Taksiciler ise Real otoparkından başlayarak bir konvoy eylemi gerçekleştirecek.

Bisiklet Konvoyu

Büyük Filistin Eylemi, yarın akşam saat 19.00’da İzmit Kent Meydanı’ndan başlayıp Sekapark’ta sona erecek bir bisiklet konvoyu ile devam edecek.

Uçurtma Tepesi'ne Yürüyüş

Aynı saatte Meslek Lisesi, Sabri Yalım Parkı ve Fevziye Camii’nden eşzamanlı başlayacak yürüyüşler, Sekapark 1. Etap Marina Kafe önünde buluşacak. Tüm gruplar saat 20.00’de Uçurtma Tepesi’ne yürüyecek. Final etkinliği burada koreografi, konuşmalar ve Murat Kekilli'nin Filistin marşları eşliğinde gerçekleşecek.

Eylem boyunca yapılacak etkinliklerle Filistin’e destek mesajları verilecek ve kamuoyu bilinçlendirilecek.

Güncelleme: 10 Haziran 2024 09:58
BENZER HABERLER
X