CHP, geçinemeyen herkesi mitinge çağırdı
27 Haziran 2024 12:24

CHP, geçinemeyen herkesi mitinge çağırdı

CHP Kocaeli, pazar günü Gebze’de gerçekleştirilecek olan emek mitingi öncesi basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, sadece asgari ücretli ve emeklileri değil “geçinemiyorum” diyen toplumun tüm kesimlerini mitinge davet etti

Enflasyonun karşısında maaşları adeta eriyen asgari ücretliler ara zam istiyor ancak iktidar tarafı ara zam olmayacağını açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi ise Gebze’de 30 Haziran Pazar günü Genel Başkanı Özgür Özel'in de katılacağı Emek Mitingi düzenleyecek. CHP’nin asgari ücretlinin ara zam talebini hükümete duyurmak için gerçekleştireceği Emek Mitingi öncesi CHP Kocaeli İl Örgütü sabaha saatlerinde basın mensupları ile bir araya geldi. İl Başkanı Bülent Sarı’nın ev sahipliğinde yapılan basın toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Kocaeli Milletvekili Muhip Kanko, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Ercan katıldı.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Bülent Sarı, “Pazar günü saat 17,00’da mitingimiz var. Seçimden sonra CHP hiç durmadı. Vatandaşın, halkımızın sesi olmaya devam ediyor. Daha önce yaptığımız mitingler var. En önemli miting emek mitingi. Emeğin başkenti Gebze’de yapacağız. Çalışmalarımız devam ediyor. Partimizin genel başkan yardımcıları yarın da PM üyelerimiz çalışmalara devam edecek. Pazar günü Genel Başkanımızı en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. Emekçilerimizin sesi olmaya devam edeceğiz. Geçinemiyoruz mitingi. Ülkemiz zor günlerden geçiyor” dedi.

HERKES SAHADA OLACAK

Milletvekili Muhip Kanko ise, “31 Mart seçimlerinde birinci parti olan Cumhuriyet Halk Partisi tematik mitinglere devam ediyor. Ankara’da emekli mitingi yaptık. Rize’de bir çay mitingi, Tekirdağ’da buğday üreticileri ile ilgili miting yaptık. Yapılacak mitinglerden biri emek mitingiydi. Bu mitingin Kocaeli’de yapılmasını talep ettik. İyi bir miting olması için, CHP’nin Kocaeli’de daha büyük dalga yaratması için herkes sahada olacak. Hepinizi davet ediyorum” diye konuştu.
Son olarak söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ise şunları söyledi: “Dün İzmit, Gölcük ve Gebze’de incelemelerde bulunduk. Sendikalarımızı mitingimize davet ettik. Arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyor. Miting saatine kadar vatandaşlarımızı mitinge katılması konusunda çalışmalar devam edecek. Kocaeli Türkiye sanayisinin lokomotifi. Kocaeli aynı zamanda bir emek şehri. 1 milyonun üzerinde emekçi mevcut. Emekçiler uğramış oldukları gelir adaletsizliğine karşı ses verecekler. Ekonomimiz bir çıkmaza doğru gidiyor. 31 Mart’ta birinci parti oldu partimiz. 31 Mart’tan bugüne kadar 4 miting gerçekleştirdik. Gebze’de geçinemiyoruz diyenlerin mitingini gerçekleştiriyoruz.

SORUMLULUKTAN KAÇAMAZLAR

Toplumun geçinemiyorum diyen tüm kesimlerini davet ediyoruz. Dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı asgari ücrete zam düşünmediklerini açıkladı. 15 bin lira kiranın olduğu şehirde insanların 17 bin lira alması doğru değil. İktidar tabandan gelen sese kulak tıkamaktadır. Asgari ücret aralık ayında kadar alım gücü olarak 8 bin liraya kadar düşecektir. 22 yıldır iktidarda olanlar bu sorumluluktan kaçamazlar. Emekliler de 10 bin lira almaya devam edecek. Kök maaşa zam yapacaklar” dedi.

REAL OTOPARKINDAN ARAÇ KALKACAK

Daha sonra bir kez daha söz alan İl Başkanı Bülent Sarı İzmit Real Otoparkından saat 15.00’da araç kalkacağını ve diğer ilçelerden de araçların miting alanına gideceğini ifade etti. Sarı konuşmasında, “Katılımcı sayısı ile ilgili rakam vermek doğru değil. Önemli olan emekçi kardeşlerimizin geçinemeyenlerin katılımı. Katılım olarak yüksek bir rakam bekliyoruz. Katılımdan önemli olan ülkemize vereceği mesaj” dedi.

Güncelleme: 27 Haziran 2024 12:27
X