CHP'den veterinerlik müdürlüğü önerisi
09 Haziran 2024 00:05

CHP'den veterinerlik müdürlüğü önerisi

Chp Körfez İlçe Belediye Meclis üyeleri İnan Günay tarafından hazırlanan 5 maddelik önerge ile ilçede veterinerlik hizmetlerinin daha etkin ve profesyonel olarak yürütülmesi için müdürlük kurulması, müdür olarak da yetkili bir veteriner hekimin atanmasını önerdi

CHP Körfez İlçe Belediye Meclis Üyeleri tarafından, İnan Günay'ın hazırladığı 5 maddelik önerge ile ilçede veterinerlik hizmetlerinin daha etkin ve profesyonel olarak yürütülmesi için bir müdürlük kurulması önerildi. Önerge, mecliste sunularak veterinerlik müdürlüğü kurulmasının yanı sıra, müdür olarak yetkili bir veteriner hekimin atanmasını talep etti.

Önergede, sokak hayvanlarının bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin daha etkili yapılması için daha geniş ve kapsamlı bir alan oluşturulması gerektiği belirtildi. Sokak hayvanları barınağı kurulması için adımlar atılması istenirken, mevcut Körfez Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin kısıtlı imkanlarla da olsa başarıyla hizmet verdiği ifade edildi. Ancak artan nüfus ve genişleyen konut alanları nedeniyle hizmetin daha büyük alanlarda, daha kalabalık bir kadro ile verilmesi gerektiği vurgulandı.

Başiskele'de benzer adımların atıldığına dikkat çekilerek, Körfez ilçesinde de veterinerlik hizmetlerinin profesyonel bir müdürlük tarafından yürütülmesi gerektiği belirtildi.

Güncelleme: 09 Haziran 2024 00:10
BENZER HABERLER
X