Çocukların maskotu, Çin Aslanı köpek çalındı
18 Şubat 2024 15:05

Çocukların maskotu, Çin Aslanı köpek çalındı

Körfez Fatih Mahallesi Gaye Sokak’ta yer alan bir kreşin bahçesinde yaşayan ve çocukların maskotu olan Çin Aslanı cinsi köpek, tel örgüler açılarak çalındı. Güvenlik kameralarına da yakalanan şahsın, bahçe çitine gittiği, köpeği serbest bıraktıktan sonra peşinden takip ederek uzaklaştığı anlar görülüyor

Alınan bilgi ve iddialara göre, Özel Kumlu Kreş adlı anaokulunun bahçesinde kulübesi olan 3 yaşındaki Çiko adlı Çin Aslanı  erkek köpeğin çalındığı, sabah okula gelen öğretmenler ve kurum sahibi Onur Kaya tarafından fark edildi.

Okulun bahçesinde köpeği arayan öğretmenler, Çiko’nun olmadığını ve bahçeyi çevreleyen tel örgünün kaldırıldığını fark ettiler. Bunun üzerine güvenlik kameraları kontrol edildi ve gece saat 03.42 sıralarında güvenlik kameralarına yakalanan bir kişinin, bahçe duvarına yaklaştığını, ardından tel örgülerden çıkan Çiko’nun hızla sahile doğru indiğini ve zanlının da peşinden gittiği görüldü.

Kimliği henüz belirlenemeyen şahsın tel örgüleri zorlayıp açtığı, buradan çıkan köpeğin daha sonra zanlı tarafından yakalanıp çalındığı tahmin ediliyor. Onur Kaya, hırsızlık olayını polise bildirip, kamera görüntülerini de teslim etti. Polis, şahsı belirlemek ve şüpheliyi yakalamak üzere çalışmalara başlarken, Onur Kaya Çiko’yu bulan ya da görenlerin polise bildirmelerini istedi. Çiko’nun 3 yıldır okulun bahçesinde yaşadığı ve çocukların maskotu olduğu belirtildi.

Güncelleme: 18 Şubat 2024 15:06
BENZER HABERLER
X