DDC  ile GTÜ, iş birliğine gidiyor
14 Haziran 2024 16:44

DDC ile GTÜ, iş birliğine gidiyor

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar'ın, DDC Makina'ya yaptığı ziyaretten 'iş birliği'' sonucu çıktı

Kağıt havlu  türü ürünleri imal eden fabrikaların üretim makinelerini  karşılayan ve  Türkiye'de iki firmadan biri olan  DDC Makina, Türkiye'nin en etkili dördüncü üniversitesi sıralamasında bulunan  GTÜ ile iş birliğine gidiyor.

REKTÖR TEBRİK ETTİ

GTÜ Rektörü Mantar, İMES OSB'de  ihracat ağırlıklı üretim yapan DDC Makina ve DDC Grup'u ziyaret etti. DDC Grup Başkanvekili Hatice Öztürk tarafından karşılanan GTÜ Rektörü, DDC Makina fabrikasını gezerek üretimi izledi, yetkililerden bilgiler aldı. Üretimden sorumlu Yönetim Kurulu Üyelesi Hidayet Dündar ve Satınalma Müdürü Alp Birkan tarafından üretimin her aşamasında bilgilendirelen Rektör Mantar, izlenimlerini dile getirirken , '' Tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Üretime çok değer veriyorum, üretmek çok önemli. Burada bu başarıyı görmek sevindirici. '' dedi.

ÇİN'DEN PAHALI İTALYA'DAN UCUZUZ

Daha sonra DDC Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Öztürk'le bir araya gelen GTÜ Rektörü Prof. Dr. Mantar'a, Öztürk tarafından DDC Grup ve DDC Makina'nın faaliyetleri hakkında geniş sunum yapıldı. Sohbet havasında geçen toplantıda , DDC Makina'nın Türkiye'de iki firmadan biri olduğuna dikkat çeken  Yönetim Kurulu Başkanı  Öztürk, '' Türkiye'de makine imalatı yapan çok sayıda firma var, merdiven altı firmalarda var. Fakat bu denli donanımlı ve uluslararsı normda üretim yapan Türkiye'de iki markadan biriyiz. Dünya'da ise İtalya ile yarışıyoruz. Çin'de var , ama Çin çok ucuz ve kalitesiz bir pazara sahip. '' şeklinde konuştu.

GTÜ'YE STAJYER DESTEĞİ

GTÜ Rektörü Mantar'a , ' Çin'den pahalı, İtalya'dan ucuz makine üreterek dünya pazarına hakim olmak amacındayız '' diyen DDC Başkanı Öztürk, teknik konuda GTÜ ile iş birliğine hazır olduklarını dile getirdi. Öztürk, '' Gebze Teknik Üniversitesi Makina Bölümü ile partner olabiliriz. Karşılıklı iş birlği ile ülkemizin bu yöndeki talebine hızlı cevap vermek adına müşterek proje geliştirmek isteriz. Üniversitenizden stajyer öğrenci istihdam edebiliriz. Sonrasında ise bunlar daimi kadromuzda yer alabilir. '' ifadelerine yer verince , Rektör Mantar'dan 'destek  ve iş birliği'' karşılığı geldi.

ENDÜSTRİYEL PROĞRAMA DAHİL EDİLECEK

GTÜ Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, DDC Makina'nın faaliyetinden duyduğu memnuniyeti dile getirip yönetimi kutladıktan sonra  şöyle konuştu ; '' Endüstriyel proğramlarımız çerçevesinde  makina bölümü hocalarımız ziyaretinize gelir.  Uzun dönem staj ve aday mühendistlik çalışmalarımızı sağlayabiliriz. Üniversitemiz , Türkiye sıralamasında ilk dörtte yer alıyor. Dünya'da bilinen hocalarımız var, onlardan da istifade edilebilir. ''

AĞUSTOS'TA PROTOKOL YAPILACAK

Verimliliği artırmak için üretimin güncellenmesine dikkat çeken Rektör Mantar, zaman zaman teknik hocaların ziyarete gelebileceğini, daha iyi nelerin olabileceğini araştıracaklarını dile getirdikten sonra , '' DDC Makina  ile iş birliği yapabiliriz. Ağustos ayında bu yönde bir protokol yapabiliriz. '' dedi.

GTÜ Rektörü Mantar'ın düşünce ve iş birliği önerisinden memnuniyet duyduğunu söyleyen DDC Başkanı Muhammet Öztürk ise, otomasyonu  geliştirmek için yoğun çalıştıklarını, DDC Ar-Ge'nin bu yönde aralıksız çalıştığına vurgu yaptı.

KOPYALANAMAYAN MAKİNE ÜRETİYORUZ

 Öztürk , daha sonra özetle şunları anlattı ; ''Çinlilerin malı ucuz ve kalitesiz olduğundan onlarla mücadele etmiyoruz. Biz , ülkemizi dünyada nasıl birinci sıraya oturturuz onun çalışmasındayız. Şu an  uluslararası bir fuar hazırlığımız var, emsali olmayan ve kopyalanamayan yeni bir makinemizi fuara  hazırlıyoruz. İlerideki günlerde otomasyonumuz hızlanacağı gibi, yapay zekadan da faydalanma yönünde bir çalışmamız var.  Geçtiğimiz  aylar  Dubai'de fuara katıldık, ülkemizi temsil ettik. Bundan sonraki süreçte GTÜ ile yapacağımız iş biriliği sonucunda,  daha başarılı üretimler yapacağımıza inanıyorum. GTÜ'nün DDC Makina'ya gösterdiği yakınlık , Türk sanayisine sunduğu bir fırsattır. Gösterdiğiniz ilgi ve sunduğunuz öneri ve desteğe teşekkür ediyorum. ''

Diğer yandan, DDC Grup'ta gerçekleşen toplantıda; DDC Başkanvekili Hatice Öztürk, Başkan Yardımcısı Eyüp Şahin, yönetim kurulu üyeleri Hidayet Dündar, Alp Birkan,  Tarkan Turan ile  grup  avukatlarından  Cem Özdemir ve Ötürk'ün danışmanı da hazır bulundu.

 

 

Güncelleme: 14 Haziran 2024 16:50
BENZER HABERLER
X