Emine Özkar: Bahçecik’teki 2 mahallenin ismi değiştirilsin
13 Haziran 2024 16:45

Emine Özkar: Bahçecik’teki 2 mahallenin ismi değiştirilsin

CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Emine Özkar Bahçecik Kültür ve Dayanışma Derneği ile Bahçecik halkının talebi doğrultusunda Bahçecik beldesinin iki merkez mahallesi olan Şehit Ekrem ve Kılıçarslan mahallelerinin, Bahçecik Şehit Ekrem ve Bahçecik Kılıçarslan Mahallesi olarak değiştirilmesini öneriyoruz” dedi

CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Emine Özkar Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde verdiği önergeye dair gerçekleştirdiği  konuşmada, “Bahçecik, Yeniköy, Karşıyaka (Döngel), Yuvacık ve Kullar beldelerinin 2008 yılında çıkarılan 5747 sayılı Kanunla tüzel kişilikleri kaldırılarak sınırları birleştirilmiş ve yeni bir ilçe haline gelmiştir. 5 beldemizin isimleri Başiskele ilçemizde gerek mahallelerde gerekse bazı binalara verilerek yaşatılmaya devam etmektedir. Yeniköy Merkez Mahallesi, Kullar Yakacık Mahallesi, Yuvacık Yakacık Mahallesi ve Döngel Merkez Mahallesi beldelerinin isimleriyle anılan mahalleleri vardır.

“BAHÇECİK HALKININ TALEBİ DOĞRULTUSUNDA”

Seçim sürecinde ilimizin ve ilçemizin en aktif derneklerinden olan kültürel ve sosyal anlamda birçok işler yapan Bahçecik Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaretimiz sırasında dernek yönetimi bizlere beklentilerini iletmişlerdir. Dernek yönetimi ve Bahçecik halkının talebi doğrultusunda  Bahçecik beldesinin iki merkez mahallesi olan Şehit Ekrem ve Kılıçarslan mahallelerinin, Bahçecik Şehit Ekrem ve Bahçecik Kılıçarslan Mahallesi olarak değiştirilmesini öneriyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme: 13 Haziran 2024 16:47
BENZER HABERLER
X