Gebze CHP’de aday sıkıntısı sürüyor: Zerre kadar fikrimiz alınmadı
15 Şubat 2024 13:20

Gebze CHP’de aday sıkıntısı sürüyor: Zerre kadar fikrimiz alınmadı

31 Mart yerel seçimlerine 45 gün kala CHP, Gebze Belediye Başkan adayını henüz belirleyemedi. Hal böyleyken genel merkezin aday çıkarmayıp İYİ Parti’nin adayının destekleneceği haberleri de sinirleri iyice gerdi. Sürecin uzamasının ciddi bir sıkıntı olduğunu belirten İlçe Başkanı Gökhan Orhan, “Genel merkezimiz bize düşüncemizi sormadı. Örgüte sormadı. Zerre kadar fikrimizi almadı” dedi

Ergün Demir Tüm haberleri

31 Mart yerel seçimlerine 45 gün kala CHP, Gebze Belediye Başkan adayını henüz belirleyemedi. Kocaeli’nin en önemli ilçesi olan Gebze’de belediye başkan adayının henüz belirlenememiş olması partililerde büyük bir kırgınlık yarattı. Hal böyleyken CHP Genel Merkezi’nin ilçe de aday çıkarmayacağı ve İYİ Parti’nin adayını destekleyeceği iddiaları da ayrı bir sorun olarak ortaya çıktı.

4 ADAY ADAYI VAR

Aday belirleme sürecinin uzamasını kendileri açısından olumsuz bir tablo yarattığını belirten CHP İlçe Başkanı Gökhan Orhan şunları söyledi: “Gebze’de partimizin 4 aday adayı var. Ama henüz bir aday belirlenemedi. Bu da bizim için iyi olmadı. Örgütümüzün enerjisini kırıyor. Adayımız belirlenmiş olsaydı sahaya çıkıp epeyce bir yol almış olurduk. Şimdi zaman daha da azaldı. Üstüne üslük genel merkezimizin aday çıkarmayın İYİ Parti adayının destekleneceği haberleri de ayrı bir moral bozan konu.

GEREKLİ AKSİYONU ALIR

Gazetelerde böyle haberler çıktı. Buna biz inanmak istemiyoruz. Zaten örgütümüz de bunu kabul etmez. Gerekli aksiyonu alır. Nihayetinde bir aday çıkarılacak diye düşünüyorum. Bugün yarın belli olur. Ama şu da bir gerçek ki, genel merkezimiz bize düşüncemizi sormadı. Örgüte sormadı. Zerre kadar fikrimizi almadı. Gebze’de binlerce partilimiz var, üyemiz var. Partimize gönül verenler var. Bu insanların emeği var. Bu anlamda sürecin uzaması doğru olmadı. Emeğimizin göz önüne alınması gerekiyor.”

Güncelleme: 15 Şubat 2024 13:26
BENZER HABERLER
X