Gebze’de Nail Çiler kaosu Adaylığı bırakmak istiyormuş!
16 Ocak 2024 21:18

Gebze’de Nail Çiler kaosu Adaylığı bırakmak istiyormuş!

11 Ocak tarihinde gerçekleştirilen CHP Parti Meclisi toplantısı sonrası Gebze Belediye Başkan adayı olarak açıklanan milletvekili Nail Çiler’in adaylığı istemediği ve konuyu Genel Başkan Özgür Özel ile konuştuğu iddia edildi

Ergün Demir Tüm haberleri

Gebze Ticaret Odası (GTO) eski başkanı Nail Çiler genel seçimlerde CHP’den milletvekili adayı olmuş ve milletvekili seçilmişti. Çiler 31 Mart yerel seçimleri için ise 11 Ocak’ta yapılan CHP Parti Meclisi toplantısında Gebze Belediye Başkan adayı olarak ilan edildi. Adaylığı açıklandığından beri telefonlarını kapatan ve yurt dışında olduğu iddia edilen Çiler’in yakın çevresine aday olmayı istemediğini, aday olduktan sonra da adaylıktan vaz geçmek için uğraştığını söylediği öğrenildi.

ÖZGÜR ÖZEL İLE KONUŞMUŞ

CHP İl Başkanı, CHP’li vekiller ve CHP Gebze İlçe Başkanı’nın hiçbir şekille ulaşamadığı Nail Çiler bugün meclis toplantısına katıldı. Belediye Başkan adayı olmak istememesine rağmen aday gösterilmesine oldukça sinirlendiği öğrenilen Çiler’in bazı sağlık sorunları yaşadığı ve bu sorunları da gerekçe göstererek bugün Genel Başkan Özgür Özel ile görüşüp adaylıktan affını istediği parti kulislerinde konuşuluyor. Özel’in Nail Çiler’in bu isteğine nasıl yanıt verdiği bilinmezken, büyük olasılıkla Çiler’in adaylığının devam etmeyeceği ve yerine başka bir adayın çıkarılacağı iddia edildi.

Güncelleme: 16 Ocak 2024 21:20
BENZER HABERLER
X