Gergerlioğlu: İzmit Millet Bahçesi'nin inşaatında hiçbir ilerleme yok
04 Haziran 2024 11:05

Gergerlioğlu: İzmit Millet Bahçesi'nin inşaatında hiçbir ilerleme yok

DEM PARTİ Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Kocaeli Fuar alanında yapılan Millet Bahçesi inşaatını yerinde inceledi. İnşaatın zamanında bitirilemediğini belirten Gergerlioğlu, İnşaatın önündeki tabelaya koydukları fotoğrafın cenneti, inşaat alanının ise cehennemi andırdığını söyledi

DEM PARTİ PM üyesi Selda İlgöz ile İzmit Millet Bahçesi inşaatını yerinde inceleyen Gergerlioğlu, “Kocaeli Milletvekili olarak Kocaeli’nin oldukça ihmal edilmiş olduğunu görüyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi birçok girişimlerde bulunuyor fakat hiçbir işi zamanında bitmiyor! İşte onlardan birisi; Kocaeli Fuarında yapılmakta olan Millet Bahçesi. 2022 Ağustos ayında 540 günde bitecek diye ilan edilmiş. Şu an 600 günü aşmış durumda. İçeride doğru düzgün bir faaliyet yok. Daha çok iş var ve beceriksizlik yüzünden bitirilemiyor. Az evvel taksi durağındaki taksiciler ile de görüştük. Kablolar koparılıyor, iş makineleri kabloları koparıyor. Elektrik, internet kablolarını koparınca vatandaşlar, taksiciler, tüm İzmit halkı mağdur oluyor ve Millet Bahçesi bitmiyor.” şeklinde konuştu.

Ucube işler yapılıyor!

İzmit Millet Bahçesi inşaatında neler olduğunun belli olmadığını belirten Gergerlioğlu,  “Kocaeli’de yatırımlar sunuluyor fakat zamanında bitmiyor! Biz gerçekleri söylüyoruz. 540 gün denilmiş 600 gün olmuş hala bitmemiş! Sadece bu mu?  İzmit Perşembe pazarı kaldırılmıştı, oraya ucube bir tesis yapılmıştı. Orası da bitmiyor! Aylardır, yıllardır oradaki ucube bir tesis var, sanki çok büyük önemli bir tesis yapılıyor gibi algı veriyorlar fakat yıllardır bitmiyor. 1 katlı bir yer yapılıyor ama orası da bitmiyor. Millet Bahçesinin durumu da ortada. ACM Mühendislik ve Beta Yol Yapı İnşaat yapıyormuş burayı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklıkları da genelde şaibelidir. Öncesinde de yürüyüş yolunda Simge Mat firması işi bırakıp gitmişti! Onun bıraktığı işi Büyükşehir Belediyesi tamamlamıştı. Ucube işler yapılıyor! Tayyip Erdoğan kazandırdı ya kamuoyuna ucube kelimesini! Ucube işi asıl kendi belediyeleri yapıyor!” ifadelerini kullandı.

İnşaatta hiçbir ilerleme yok!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli fuarını berbat ettiğini söyleyen Gergerlioğlu, “Yıllarca fuar İzmit’in çok önemli bir alanıydı fakat bu iktidar döneminde sürekli geriledi. İnsanlar gelip burada nefes alırdı. Dolaşırdı ama bakımsızlıktan ihmalden Kocaeli fuarı geriledi. Kapıları kapatmışlar. Millet Bahçesi yapalım dediler. Millet Bahçesi yapacaksın, bari zamanında yap. O da olmuyor. İnşaat faaliyetleri ile ortalığa zarar veren bir hal oluştu. 540 günde bitecek bir iş 600 gün olmuş hala bitmemiş. Yakın bir sürede bitecek gibi görünmüyor. Kabası bitmemiş daha. Burada kaç 540 gün geçer! 2 yıl daha sürer diyor Selda Hanım. Toz duman içinde. Kimsesiz bir halde. Kocaeli güya Millet Bahçesi olacak milletin malını yağma talan eden bir hal olmuş. 540 değil de 1500 günde biter mi? Bilmiyoruz!” Derince’deki Millet Bahçesi inşaatı da gecikmişti. Fuar alanı da çok gecikecek gibi gözüküyor. Doğru düzgün bir çalışma yok çünkü. Kocaeli Fuar Alanındaki Millet Bahçesi tam bir fiyaskoya dönmüş durumda. İki firma almış bu işi yönetiyor. Bu firmalar 540 günde bitirmemişse Sayın Tahir Büyükakın bu firma sahiplerine niye sormuyorsun? Milletin malını peşkeş mi çekiliyor? Niye bitirmedin 540 günde? Yaptırım var mı?” dedi.

Yandaşlara yaptırım uygulanmıyor!

DEM PARTİ PM Üyesi Av. Selda İlgöz,  “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi firmalarla muhakkak sözleşme imzalamıştır. Projenin gecikmesi durumunda yaptırım hükümleri de o anlaşmada belirtilmiştir. Fakat yaptırımı uygulamak firma sahibinin kim olduğuna bağlıdır. Kendi yandaşlarıysa yaptırım uygulamazlar!” ifadelerini kullandı.

Tabelaya koydukları fotoğraf cennet gibi inşaat alanı ise cehennem.

İnşaatın gecikmesiyle ilgili Tahir Büyükakın’ın kamuoyuna açıklama yapması gerektiğini belirten Gergerlioğlu, “Selda Hanım, Türkiye’de AK Parti MHP Cumhur Zulüm İttifakı’nın yaptıklarına uygun bir cevap verdi. Yaptırım uygulanması firmanın kime ait olduğuna bağlı. Mağdur halk oluyor belediye ise gösteriş için tabela asmış.  İleride görülen Erenler Cedit’te kentsel dönüşüm de bitmiyor! Hangi işi bitiriyorsunuz? Perşembe pazarının hali ortada! Perşembe pazarı inşaat işlerini düzeltemediler. Tabelaya bir görsel koymuşlar süper bir yer olacakmış. Fakat az evvel gördüğümüz yerin bu gösterilen yer ile alakası yok. Tabelaya koydukları fotoğraf cennet gibi inşaat alanı ise cehennem.” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme: 04 Haziran 2024 11:10
X