Güzide Gençlik Merkezi’nde mobbing iddiası
29 Mayıs 2024 10:54

Güzide Gençlik Merkezi’nde mobbing iddiası

İstenmeyen adam ilan edildiği Kocaeli Büyük Belediyesi’nden kendisine özel kadro yaratılarak Gebze Belediyesi’ne geçici görevle Gebze Belediyesi’ne transfer edilen Eyüp Ensar Demir’in gayrı resmi yöneticisi olduğu Güzide Gençlik Merkezi’nde görevli bazı çalışanlara baskı kurduğu, mobbing uyguladığı ve işten attırmakla tehdit ettiği iddiaları kurumda huzursuzluğa neden oluyor

Ergün Demir Tüm haberleri

Gebze Belediyesi’nde başkan yardımcıları atamalarının ardından garip işler oluyor. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz tarafından geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Güzide Gençlik Merkezi’ne Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden geçici görevlendirmeyle transfer edilerek gayrı resmi şekilde merkez sorumlusu yapılan Eyüp Ensar Demir isimli kişinin personellere mobbing uyguladığı iddiaları ayyuka çıktı.

İSTENMEYEN İLAN EDİLDİ SOLUĞU GEBZE’DE ALDI

Büyükşehir Belediyesi’nde adeta ‘istenmeyen adam’ ilan edilerek kızağa çekilen Eyüp Ensar Demir, daha naklen ataması yapılmadan aylar öncesinde gençlik merkezinde koordinatör gibi hareket etmeye başlamıştı. Karamürsel’den haftanın iki günü merkeze uğrayarak merkezin tüm yapılanma süreçlerinde yer aldığı iddia edilen Eyüp Ensar Demir’in, gençlik merkezinin bağlı olduğu gençlik ve spor hizmetleri müdürlüğünden bağımsız hareket etmesi belediyede huzursuzluğa neden olmuştu.

DEMİR’E APAR TOPAR SOSYOLOG KADROSU

Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün kuzeni olan ve yanından ayırmadığı Eyüp Dağcı’nın himayesinde başına buyruk hareket etmesine adeta göz yumulan Eyüp Ensar Demir için özel olarak mecliste sosyoloji kadrosu ihdas edilmiş ardından da büyükşehir belediyesinden geçici görevlendirmeyle resmi olarak Gebze Belediyesi’ne transfer olmuştu.

PERSONELİ İŞTEN ATTIRMAKLA TEHDİT İDDİALARI

Aforoz edildiği Büyükşehir Belediyesi’nden Güzide Gençlik Merkezi gibi önemli bir hizmetin başına adeta kurtarıcı gibi transfer edilen Eyüp Ensar Demir’in merkez çalışanları üzerinde kurduğu baskının adeta mobbinge dönüştüğü iddia ediliyor. Merkezin bağlı olduğu gençlik ve spor hizmetleri müdürüyle görüştükleri, fikir alışverişinde bulunan personelleri kendisinden habersiz hareket ettikleri gerekçesiyle işten atılmakla tehdit ettiği iddia edilen Eyüp Ensar Demir’in, personelleri fişlediği, müdürlük yönetiminden habersiz Eyüp Dağcı kanalıyla belediye başkanı Zinnur Büyükgöz’e şikayet ettiği iddiaları da kurumda huzursuzluğa neden oluyor.

BİTMEYEN BASKI VE GÖZDAĞI

Büyükgöz’ün kuzeni olan ve resmi bir görevi olmamasına rağmen belediyenin tüm karar mekanizmalarında söz sahibi olan Eyüp Dağcı’nın birim müdürleri üzerinde kurduğu baskı ve mobbinge sessiz kalmasına anlam verilemeyen Belediye Başkanının bu tavrının AK Parti İl teşkilatlarında nasıl yankı bulacağı ise bir başka merak konusu.

Güncelleme: 29 Mayıs 2024 10:56
YORUMLAR
  • Toplam 3 yorum
poker face 10:15 - 30 Mayıs 2024

sipariş haberlere son verin artık yemiyor

0 Beğenmedim
Cüneyt 10:08 - 30 Mayıs 2024

Eyüp Ensar Demir ile çalışma fırsatım oldu. Mesai mefhumu gözetmeksizin kendini işine ve gençliğe adayan bir kişidir. Anladığım kadarıyla derdiniz orada ne kadar hizmetin üretileceğini, kaç gence dokunulacağını hesap etmekten çok orayı kimin yöneteceği telaşı. Yaptığınız habercilik değil itibar suikastçılığı.

0 Beğenmedim
İpek 17:34 - 29 Mayıs 2024

İnsanları itham ederken dikkat ediniz, içeriği doğru kaliteli haberler yapınız, Karamürsel değil Gölcük ten gelmektedir 2 gün değil 7 gün bir de bunun öbür tarafı var;)

0 Beğenmedim
Nabi abi
Nabi abi
Nabi abi
Nabi abi
Nabi abi
Nabi abi
Nabi abi
X