Hürriyet’ten sert yanıt: Önce kent meydanı dediğin ucubeyi bitir sonra sağa sola sataş
11 Mart 2024 17:10

Hürriyet’ten sert yanıt: Önce kent meydanı dediğin ucubeyi bitir sonra sağa sola sataş

CHP’ye ve CHP’nin İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yüklenen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükkakın’a Hürriyet’ten cevap gecikmedi: “Önce şu kent meydanı projesi adı verilen ucubeyi bitir de öyle konuş. Bırak sağa sola sataşmayı ve siyaset yapmayı.”

AK Parti İzmit Belediye Başkan adayı Muharrem Tutuş’un proje lansmanında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, CHP’ye yüklenerek, “Sloganlarında işimiz gücümüz Türkiye yazıyor. Ama daha şimdiden genel başkanlık kavgası başladı” demişti. Büyükakın ayrıca İzmit Belediye Başkanı ve başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’e de yüklenerek, “Büyükşehir’e aday olacağım dedin. Niye çıkmadın? Niye çıkmadın karşıma, niye aday olmadın?” diye konuşmuştu. Bu konuşmalara Hürriyet’ten yanıt geldi.

İLÇE BELEDİYE BAŞKANI İLE REKABET EDİYOR

Hürriyet’in açıklaması şöyle: ‘’Bir büyükşehir başkanı düşünün 5 yıldır sadece siyaset yapıyor, herkese sataşıyor ve herkese laf yetişiyor. Genel başkanlara sataşıyor, vekillere sataşıyor, il başkanı gibi davranıyor, yetmiyor bir de tek bir muhalefet ilçe belediye başkanıyla sürekli rekabet ediyor, ayrımcılık yapıyor. Göreve gelir gelmez taş ocağını kapatıyor, Allah'ın taşını esirgiyor. Karda 1 gram tuz vermiyor. Projemiz olduğu halde ve düzgün bir şekilde kendisine sunduğumuz halde sabahın altısında dozerle tarihi tekel duvarını yıkıyor.

TÖKEZLEYELİM DİYE

Fethiye Caddesi projemizde tökezleyelim diye el altından yapmadıklarını bırakmıyorlar. Cumhuriyet Parkının özel sektör eliyle işletilmesini istiyorum diyerek elimizden almaya kalkıyor. Belediye işletmesin, vatandaşa uygun hizmet sunmasın ve sırf birilerine kıyak olsun diye şelale kafenin tahsisini hala yenilemiyor. 30 milyarlık bütçesine rağmen küçücük ilçe belediyeleri ile aynı zam oranını işçisine reva görüyor. Neden acaba?

30 MİLYAN BÜTÇEYE RAĞMEN

Teleferik projemizi yapmayalım diye apar topar milli irade meydanının plan değişikliğini yapıyor ve ucube kent meydanı projesi kimseye sormadan ortaya çıkıyor. Demirden pergole yapıp duruyor, yap boz tahtası gibi yıkıyor, sürekli değiştiriyor, bir daha yapıyor. Ciddi israf olan bu projeyi 30 milyarlık bütçesine rağmen kaç yıl oldu bitiremiyor. Önce şu kent meydanı projesi adı verilen ucubeyi bitir de öyle konuş. Bırak sağa sola sataşmayı ve siyaset yapmayı.”

Güncelleme: 11 Mart 2024 17:13
BENZER HABERLER
X