İlker Ulusoy: Başiskele’de kamu değil kişisel yarar sağlanıyor
11 Temmuz 2024 17:14

İlker Ulusoy: Başiskele’de kamu değil kişisel yarar sağlanıyor

Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında söz alan CHP Meclis Üyesi İlker Ulusoy, “Başiskele’de yapılması planlanan imar değişikliği kamu yerine kişisel yarar sağlıyor” dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Kocaeli Kongre Merkezinde yapıldı. Meclis toplantısında söz alan CHP Meclis Üyesi İlker Ulusoy, “Başiskele Ovacık Mahallesinde imar konusunu grubumuzla birlikte görüştük. Planlanan bölgede değişikliklerin kamusal yarar yerine kişisel yarar sağlandığı tespit edilmiştir. Daha fazla yapılaşma verilmesi, eşitlik ilkesine ve plan bütünlüğüne aykırı bir teklif olarak değerlendirildi.

“DÜZENLEMELER YAPILMADI”

Sonrasında plan değişikliği ile ilgili yargı yoluna başvuruldu. İdari mahkeme gerekçelerimizi haklı buldu ve söz konusu plan değişikliği işlemini iptal etti. İptal işlemi sonrasında mahkemenin belirleyip düzeltilmesini öngördüğü gerekçeler doğrultusunda hazırlanan imar plan 2023 yılı Ağustos ayında yapılan meclis toplantısında oy birliği ile onaylandı. Fakat sonrasında Başiskele Belediyesi ve Büyükşehir meclisinde onaylanan imar kararlarında mahkeme tarafından uygun görülmemiş olan düzenlemeler yapılmadığı için muhalefet şerhimiz devam ediyor” dedi.

Güncelleme: 11 Temmuz 2024 17:15
BENZER HABERLER
X