İYİ Parti Kocaeli'nin yeni başkanı Şirin oldu!
26 Haziran 2024 14:52

İYİ Parti Kocaeli'nin yeni başkanı Şirin oldu!

31 Mart seçimlerinde İYİ Parti’nin İzmit adayı gösterilen Av.Kamil Şirin, bugün Ankara’da düzenlenen törenle resmen Kocaeli İl Başkanı oldu

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur, geçtiğimiz günlerde Genel Merkez Yönetim Kademesinde Bölge Koordinatörü olarak görev alacağını belirterek görevi bıraktığını açıkladı. Acur’un il başkanlığı görevini bırakmasının ardından, Kocaeli İl Başkanlığı görevine 31 Mart Yerel Seçimlerinde Parti’nin İzmit Belediye Başkan Adayı olan Av. Mehmet Kamil Şirin atandı. Bugün gerçekleştirilen TBMM Grup toplantısının ardından devir teslim töreni yapıldı. İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Av. Mehmet Kamil Şirin ve beraberindeki heyet, grup toplantısının ardından Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve Yerel Yönetimler Başkanı Cumali Durmuş ile bir araya geldi.

MEHMET KAMİL ŞİRİN KİMDİR?

Mehmet Kamil Şirin, 6 Mart 1967’de İzmit’te doğdu. İzmit Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim gördü. 1989’dan beri Kocaeli Barosu’nda ceza avukatı olarak çalışan Şirin, Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği, Kocaeli Barosu Adli Yardım Komisyon Başkanlığı, Kocaeli Barosu Staj Komisyonu Ceza Hukuku Eğitmenliği ve Kocaeli Barosu Çevre Komisyonu Yönetim Üyeliği gibi çeşitli pozisyonlarda görev yaptı.

Güncelleme: 26 Haziran 2024 21:29
BENZER HABERLER
X