İZMEK kursiyerlerinin emekleri Nikomedia’da taçlandı
05 Haziran 2024 16:41

İZMEK kursiyerlerinin emekleri Nikomedia’da taçlandı

Her yıl binlerce kişiye dokunan İZMEK’in usta öğreticileri ve kursiyerlerinin el emeği ürünlerinden oluşan yılsonu sergilerinin 3’üncüsünü Nikomedia Sanat Galerisi’nde açtı

İzmit Belediyesi ve İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle faaliyetlerini sürdüren İZMEK, yılsonu sergilerinin 3’üncüsünü Nikomedia Sanat Galerisi’nde açtı. Filografi, tezhip, mum, seramik, ahşap boyama, yağlı boya, mozaik, seramik, çini gibi birbirinden değerli el emeği ürünlerin görücüye çıktığı serginin açılışına CHP’li meclis üyesi Ayşe Fatmagül Terzi, İzmit Halk Eğitim Müdürü Nejat Sazak ve çok sayıda misafir katıldı. 
 
TERZİ, “KADIN MUTLUYSA TOPLUM DA MUTLU”
 
Programda konuşan CHP’li meclis üyesi Ayşe Fatmagül Terzi, “Kadın mutluysa toplum da mutlu oluyor. Bizler de sizin birbirinden değerli eserlerini görünce çok mutlu oluyoruz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Sergimiz hayırlı olsun” dedi. 
 
SAZAK, “GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYORUZ”
 
İzmit Halk Eğitim Müdürü Nejat Sazak, “El sanatları dalından sonra görsel sanatlar sergimizde bir arada olduğumuz için çok mutluyum. İZMEK kursları özellikle kadınlar için çok büyük bir imkan. Gün geçtikçe büyümeye devam ediyoruz. Kursların sosyal yönü de çok kıymetli. Lütfen herkesi haberdar edin ve daha da büyüyelim. Herkesin emeğine sağlık”
dedi. 
 
Güncelleme: 05 Haziran 2024 16:45
BENZER HABERLER
X