İzmit Kent Konseyi başkanlığı için o isim konuşuluyor
25 Haziran 2024 18:21

İzmit Kent Konseyi başkanlığı için o isim konuşuluyor

Kocaeli Kent Konseyi genel kurulu önümüzdeki Perşembe günü gerçekleştirilecek. İzmit Kent Konseyi genel kurulunun ne zaman yapılacağı ise belli değil. Tarih belli olmaması rağmen İzmit Kent Konseyi Başkanlığı için Sefa Sözer’in ismi dolaşmaya başladı

Yerel seçimlerin üzerinden 3 ay geçmek üzere. Yasal prosedür gereği kent konseyleri kongrelerini yapmak durumunda. Kocaeli Kent Konseyi de 11. genel kurulunu önümüzdeki Perşembe günü gerçekleştirecek. Kocaeli Kent Konseyi Başkanlığı için Boğaziçi Pişmaniye’nin sahibi Kadir Çetin’in ismi geçiyor.

SEFA SÖZER İSMİ ÖNE ÇIKIYOR

Diğer yandan İzmit Kent Konseyi’nin de yakın bir zamanda genel kurulunu yapması gerekiyor. İzmit Kent Konseyi genel kurulu için henüz bir duyuru yapılmış değil. Hali hazırda İzmit Kent Konseyi Genel Kurulu için bir duyuru olmamasına rağmen başkan adaylığı için Sefa Sözer’in ismi kulislerde dolaşıyor.

ZİYARETE GİTMEDİLER

Bilindiği üzere İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Belediye Başkan aday adaylığı için Kent Konseyi Başkanlığında istifa etmiş ve yerine yönetimdeki en yaşlı üye olan Meral Dönmez getirilmişti. İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinin üzerinden üç ay gibi bir süre geçmesine rağmen İzmit Kent Konseyi’nin İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e tebrik ziyaretine gitmemesi oldukça garip karşılanırken Hürriyet ile Kent Konseyi arasında bir sorun mu var sorusunu akıllara getirdi.

Güncelleme: 25 Haziran 2024 18:26
Nabi abi
Nabi abi
Nabi abi
Nabi abi
Nabi abi
Nabi abi
Nabi abi
X