Kartepe Belediyesi o iddiaları yalanladı!
31 Mayıs 2024 14:16

Kartepe Belediyesi o iddiaları yalanladı!

Kartepe Belediyesi, yaptığı açıklamada sokak köpeklerinin belediye aracı ile İzmit’e bırakıldığı iddialarını yalanladı

Kartepe Belediyesi geçtiğimiz gün çarpıcı bir iddiayla gündeme gelmişti. Sokak hayvanlarının belediye araçları ile İzmit sınırlarına bırakıldığını öne süren İzmit Bayraktar Mahalle Muhtarı İbrahim Pala, aracın Kartepe Belediyesi’ne ait olduğunu söylemişti.

BESLEME NOKTASI

Kartepe Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise “O bölge Ketenciler Barajı yakınında bulunan Sokak Hayvanları Besleme Noktası. Sokak hayvanları rehabilitasyon merkezimizde kısırlaştırması ve tedavileri yapılan hayvanlar buraya bırakılıyor. Zabıta ekiplerimiz de düzenli olarak mama getiriyor.

KULÜBELER VAR

Burada çok sayıda kulübe var. Hayvanları beslemek isteyenler de yiyeceklerini buraya getiriyor. Arazi yaklaşık 25 dönüm. Ekiplerimiz düzenli olarak bölgeye geliyor, gerekli kontrollerini yapıyor” denilmişti.

İZMİT BELEDİYESİ HENÜZ BİR MERKEZ AÇMADI

“Hem Kartepeli ve İzmitli tüm hayvansever dostlarımız çok iyi bilirler ki, İzmit Belediyesi’nin çok yüksek sorumluluk ve duyarlılık gösterdiğini iddia ettiği patili dostlarımız için halen bir rehabilitasyon ve bakımevi hizmete açamamışken, Kartepe Belediyesi olarak yaklaşık 2 yıldır 1200 m2 alanda “Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi” miz ile kesintisiz hizmet vermekteyiz. Haberlerde kullanılan ve İzmit Belediyesi tarafından yapılan basın duyurusunda somut deliller olarak tanımlanan video görüntülerini izlediğimizde, en hafif tabiriyle akıl tutulması sayılabilecek bu olayın içinde, bu şekilde adımızın geçmesini hayretle ve  İzmit Belediyesi adına derin bir üzüntüyle karşıladık.

25 DÖNÜMLÜK ALAN

Çünkü söz konusu görüntüler,  İzmit Bayraktar Mahallesi değil Kartepe Belediyemize bağlı Ketenciler Mahallemizdeki hayvansever dostlarımız tarafından 25 dönümlük alanda yapılan, belediyemizin de periyodik olarak mama desteği verdiği ve bakımlarını üstlendiği sokak hayvanları besleme noktasıdır.

ASILSIZ VE İFTİRA NİTELİĞİNDE İDDİALAR

Gün geçmiyor ki, sahipsiz sokak hayvanları tarafından İzmitli hemşehrilerimizin yaralanma vakalarını basından okuyor, üzüntü ve endişe ile takip ediyoruz. Hal böyle iken, İzmit Belediyesi’nin şiddetle kınayarak, “bu vahim olay” diye basına açıklamalar yaptığı, sokak hayvanları için yaptığımız çalışmalar ile herkesin takdirini kazanan kurumumuzu asılsız ve iftira niteliğindeki iddialarla tüm kamuoyu önünde sorumsuzlukla itham edip, açık hedef olarak göstermesi üzerine söylenecek çok fazla sözümüz vardır.

DURUŞUMUZDAN TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Ancak Kartepe halkının yüksek teveccühüyle hizmet etme onurunu yaşamaya devam ederken, hiç bir zaman yapmadığımız gibi algı ve polemiklerle var olma siyasetine alet olmayacağız, hizmet ve eser üretme yarışında yolumuza, siyasi nezaket duruşumuzdan ve en önemlisi güvenirlilik noktasındaki hassasiyetimizden taviz vermeden devam edeceğiz.

 BİZ SAĞLARIZ

Bu olayda görüldüğü üzere; Kendi ilçe sınırlarından bihaber olan, Ya da daha vahim olanı, gerçeği bildikleri halde bu şekilde bir iftira siyasetinin içinde olmaktan imtina etmeyen  İzmit Belediyesi’nin amaç ve niyetini siz değerli kamuoyunun takdirlerine sunuyor, Eğer ki, Saygıdeğer Bayraktar Mahalle Muhtarımız sokak hayvanları ile ilgili  İzmit Belediyesinden yeterli destek ve çözüm bulamıyor ise biz destek sağlarız. Saygılarımızla,”

Güncelleme: 31 Mayıs 2024 14:24
BENZER HABERLER
X