Kocaeli Bilişim Fuarı pazar yeri gibi!
24 Mayıs 2024 12:35

Kocaeli Bilişim Fuarı pazar yeri gibi!

Bugün başlayan 25-26 Mayıs tarihleri arasında devam edecek olan Kocaeli Bilişim Fuarı’nda stant kaosu yaşanıyor. Sektörlere göre tasnif edilmeyen stantlar kafa karıştırdı. Hangi standın nerede olduğunu gösteren bir numara olmaması ise fuarın oldukça amatör olduğunun bir göstergesi odu

Ergün Demir Tüm haberleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle bugün başlayan 25-26 Mayıs tarihleri arasında devam edecek olan Kocaeli Bilişim Fuarı’na ilgi oldukça az oldu. Türkiye’nin bilişim sektöründeki dev isimlerini akademisyenler ve meslek kuruluşlarını bir araya getirecek iddiasıyla açılan fuara çoğunlukla lise öğrencilerinin taşındığı gözlemlendi.

SEKTÖRLERE GÖRE TASNİF EDİLMEMİŞ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası, MARKA paydaşlığında yürütülen fuarda açılan stantların sektörlere göre tasnif edilmemesi ve her standa bir numara verilmesine rağmen numaraların stantlara asılmaması karışıklıklara neden oldu.

NUMARA VERDİLER NUMARA YOK

Fuarda stant açan bazı sektör temsilcileri fuarın profesyonelce yapılmadığından şikayet ederek, “Gerçek fuarlarda hangi standın nerede olduğu kapıda yazılır. Numaralar verilir. Güya bizim stantlarımıza da numara verdiler fakat, bu numaralar stantlara asılmadı. Firma tasniflerinin de yapılmamış olması, herkesi kara düzen bir şekilde yerleştirilmesi de kafa karışıklığına neden oluyor. Avrupa’da bu işler böyle olmaz. Birisi fuarın kapısına geldiğinde gideceği yerin nerede olduğunu anlar. Pazar mantığıyla stant mı olur? Umarım bir dahaki yıl daha düzgün bir fuar yaparlar” dedi.

KÜÇÜK STANT KONUSU

Fuarda stant açan firmaların bir sitemi ise, kendilerine metrekare olarak iki alan tarif edildiğini fakat, bazı firmalara daha büyük alanlar sunulduğunu gördüklerini belirtti. Böylesine bir çifte standardın hoş olmadığını belirten bir sektör temsilcisi, “Bize 6 ve 12 metrekare yer önerdiler. Biz de başka bir büyüklük yoktur diye düşündük. Bilseydik parası neyse verir daha büyük bir stant kiralardık” diye konuştu.

Güncelleme: 24 Mayıs 2024 12:41
X