Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri belli oldu
11 Haziran 2024 13:23

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri belli oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yeni Genel Sekreteri Hayri Baraçlı oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Başkan Tahir Büyükakın göreve seçildikten sonra 2019 yılında kentimize atanmıştı. Gündoğdu, 5 yıllık Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinin ardından 22 Nisan tarihinde İçişleri Bakan Müşavirliği görevine atanarak, Bakan Ali Yerlikaya’nın yakın çalışma ekibine dahil oldu.

Gündoğdu’nun görevden ayrılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği vekâleti süresiz biçimde Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık’a bırakıldıM.erakla beklenen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri belli oldu.Genel Sekreterlik görevine Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri olarak görev yapmış Prof. Dr. Hayri Baraçlı getirildi.

Büyükakın X hesabından yaptığı paylaşımda; “Kamu yönetimi ve yerel yönetimler alanındaki tecrübesiyle şehrimize önemli katkılar sağlayacağına inandığım, Yeni Genel Sekreterimiz Dr. Hayri Baraçlı’ya başarılar diliyor, şehrimize ve belediyemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

HAYRİ BARAÇLI KİMDİR?

Dr. Hayri Baraçlı, İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1989 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinden Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora öğrenimini aynı Üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı.

1989 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak akademik çalışmalarına başladı. Kalite Yönetimi, Finansman, Yatırım Planlaması ve Mühendislik Ekonomisi, Bilişim Sistemleri derslerini Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hava Harp Okulunda verdi. 1999 yılından bu yana aynı Üniversitenin Endüstri Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca; Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Danışmanı, Halkla İlişkiler Koordinatörü ve İnsan Kaynaklarını Geliştirme Merkezi Başkanlığı görevlerinde de bulundu.

Temmuz 2009’da İETT İşletmeleri Genel Müdürü, Mayıs 2014’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri oldu. Ekim 2018’de Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi olarak atandı. Hayri Baraçlı, 23 Haziran 2019’da CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun yeni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi üzerine, 28.06.2019 günü yardımcılarıyla birlikte görevinden istifa etti. Mayıs 2022’de Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği görevine başladı. Dr. Baraçlı, evli ve üç çocuk babasıdır.

Güncelleme: 11 Haziran 2024 13:48
BENZER HABERLER
X