KOGACE'den tasarruf tepkisi!
30 Mayıs 2024 13:10

KOGACE'den tasarruf tepkisi!

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE), Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi ile ilgili açıklama yaptı.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE), Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi ile ilgili açıklama yaptı. KOGACE, bu paketle birlikte gazetelerin kapanma tehlikesiyle karşı karşıya gelindiğini açıkladı. Gazeteciler Cemiyeti açıklamasının devamında paketin olumsuz uygulamaların gözden geçirilmesini talep etti.

GAZETELER KAPANMA TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYA

KOGACE tarafından yapılan konuya ilişkin açıklama şu şekilde: “"Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi" içinde yer alan "Kamu kurum ve kuruluşlarınca hiçbir şekilde günlük gazete alımı yapılmayacak, reklam verilmeyecek" gibi uygulamalar halkın haber alma özgürlüğünü elinden alınması noktasına getirmiştir. Çünkü bu uygulama gazeteleri kapanma tehlikesi ile karşı karşıya getirmiştir.

TALEP EDİYORUZ...

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Basın, milletin müşterek sesidir" sözünden anlaşılacağı gibi, basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyon güçlü bir şekilde devam etmektedir. İlimizde yayın yapan basın kuruluşlarının sesi olarak, demokrasilerin gelişimine katkıda bulunan ve halkın özgür haber alma hakkı doğrultusunda kamusal görev üstlenen yerel basının yaşatılması için Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi’ndeki olumsuz uygulamaların yetkili merciler tarafından gözden geçirilmesini talep ediyoruz.”

Güncelleme: 30 Mayıs 2024 13:16
BENZER HABERLER
X