Körfez’in trafik çilesi
30 Haziran 2024 19:53

Körfez’in trafik çilesi

Körfez’de son günlerde iki yolun trafiğe kapatılması, TEM Otoyolu’nda da bakım olması nedeniyle trafiğe çıkmak çile oldu. Hesapsızca yapılan uygulama ve yol kapatmalar sürücüleri isyan ettirmeye başladı

TEM otoyolu İstanbul şeridi bakım nedeniyle yaklaşık bir haftadır trafiğe kapalı tutuluyor ve Körfez’den giriş verilmezken bu yöne gitmek isteyen araçlarda ilçe gişelerinden çıkış yaparak yola D-100 Karayolundan devam ediyorlar.

Yan yol İstanbul istikametinde Tüpraş Köprüsü olarak bilinen yol, yarımca Sanayi girişinden sonra yine bakım nedeniyle 4 gündür trafiğe kapalı. Bu yolu kullanan araçlar sanayi içine dönüş yaparak Çamlıtepe Mahallesi’nden devam ediyorlar.

Bir başka alternatif ulaşım yolu olan Barbaros Mahallesi’ni kullanmak isteyen araçlara ise burada yapımı devam eden fabrikanın kurulumu nedeniyle yolu kapatan tabelalar engel oluyor. Plan yapmadan alınan kapatma kararları nedeniyle biriken trafiğe bir de Evyap Limanındaki kaza sonrası artan tır trafiği eklenince Körfez’de ulaşım işkence haline gelmeye başladı.

Güncelleme: 30 Haziran 2024 19:54
X