Meclis Üyesi Erkan Uygun: İGSAŞ ekolojiye zarar verecek
11 Temmuz 2024 16:43

Meclis Üyesi Erkan Uygun: İGSAŞ ekolojiye zarar verecek

Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında söz alan CHP Meclis Üyesi Erkan Uygun, “10 yıl sonra Körfez’i yürüyerek geçeceğiz. İGSAŞ ekolojiye zarar verecek. Niye onay verdiğinizi anlamıyorum” dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Kocaeli Kongre Merkezinde yapıldı. Meclis toplantısında söz alan CHP Meclis Üyesi Erkan Uygun, “Madımak Otelinde 33 can yakılarak katledildi. Bizler kimin yaktığını çok iyi biliyoruz. Sonrasında kimlere bürokraside yer verildiğini çok iyi biliyoruz. Sokaklarda türkümüz yağdı, sazımız yağdı. Başbağlarda hayatını kaybeden kişilere rağmen diliyorum” dedi.

“EKOLOJİK DENGE KALMADI”

İGSAŞ liman genişletme konusu ile ilgili de konuşan Uygun, “Liman genişletme dolgu alanı ile ilgili bir plan gelmişti. ÇED toplantısına katılmıştım. Bunu masumane gündem olarak getirildi. 11 adet kimyasal tank kurulacak. Amonyak tankı kurulacak. İnşallah ikinci Beyrut vakası olmaz. Bakanlıktan gelen sadece konu hariç tüm bakanlıktan gelen önerilere olumlu görüş veriliyor. 10 yıl sonra Körfez’i yürüyerek geçeceğiz. İGSAŞ ekolojiye zarar verecek. Her taraf liman. Ekolojik denge kalmadı. Niye onay verdiğinizi anlamıyorum” dedi.

 
 
Güncelleme: 11 Temmuz 2024 16:56
BENZER HABERLER
X