Mutlu: Kalan Başiskele’ye sahip çıkacağız
23 Mart 2024 11:20

Mutlu: Kalan Başiskele’ye sahip çıkacağız

SP Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, kent gündemine bomba gibi düşen ‘500 dönümlük arazi peşkeşi’ açıklamasının ardından, konunun muhataplarından gelen açıklamaları değerlendirdi. Mutlu, ‘Elleri ayaklarına karıştı. Biri 8 dönüm diyor, diğeri 150 dönüm. Far tutulmuş tavşan gibi kaldılar. Hiç böyle bir şey beklemiyorlardı. Biz talan Başiskele istemiyoruz. Bunlardan kalan Başiskele’ye hep birlikte sahip çıkacağız’ dedi.

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, Yuvacık’ta 450 kişinin katılımıyla gerçekleşen iftar programında yine sert açıklamalarda bulundu. Mutlu, dün kent gündemine bomba gibi düşen iddialarını hatırlatarak, büyükşehir belediyesi eski başkanı Karaosmanoğlu’nun başkan olduğu dönemde 280 dönümlük bir araziyi
yanındaki orman arazisi ile birlikte toplam 500 dönüm olmak üzere ‘üniversite kurmak için” eğitim alanına çevirdiğini iddia etti. Ardından vakıf kurup kendi vakfına 49 yıllığına tahsis ettiğini yineledi.

‘KALAN BAŞİSKELE’YE SAHİP ÇIKACAĞIZ’

Mutlu mevcut başkan ve Ak Parti Adayı Yasin Özlü’ye seslenerek, ‘Yasin Efendi seçime kadar bir hafta süren var. Geri al bu araziyi.’ dediğini hatırlatarak, ‘Far tutulmuş tavşan gibi kaldılar. Hiç böyle bir şey beklemiyorlardı. Elleri ayaklarına karıştı. Biri 8 dönüm diyor, diğeri 150 dönüm. Sanki deniz manzaralı demişiz gibi ‘Deniz manzaralı değil’ diyen var. Başka araziler de var demek ki, pot kırarak açıklamalar yapıyorlar. Biz ‘talan Başiskele’ istemiyoruz. Kalan Başiskele’ye hep
birlikte sahip çıkacağız’ şeklinde konuştu.

‘KARAOSMANOĞLU KONUYU SAPTIRIYOR’

İftar programında konuşan ve konunun muhatabı büyükşehir belediyesi eski başkanı Karaosmanoğlu’nun açıklamalarına değinen SP Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, ‘Sayın Karaosmanoğlu verdiği cevapta konuyu saptırıyor. Biz nereyi diyoruz, o nereden bahsediyor. O söylediğimiz konu çok ciddi bir konu, yanlıştır yalandır diyorlarsa çıksınlar ortaya bizi mahkemeye versinler. Biz de delilleriyle ortaya koyalım’ diye ifade etti.

 

Güncelleme: 23 Mart 2024 11:26
BENZER HABERLER
X