Nilgün Sezeralp ve Meral Şahin artık Kocaeli Çınar’da
02 Mart 2024 15:14

Nilgün Sezeralp ve Meral Şahin artık Kocaeli Çınar’da

Kocaeli’nin önemli yazarlarından, İzmit’in ağabeyi merhum Ruşen Hakkı’nın kızı, yazar Nilgün Sezeralp ve Meral Şahin bundan sonra köşe yazılarıyla gazetemize güç katacak

İlkeli ve tarafsız yayıncılıkla kentin sesi olan Kocaeli Çınar Gazetesi büyümeye devam ediyor. Ayrıca Kocaeli Çınar Gazetesi ailesi olarak yeni yazarlarımızla ses getirmeye devam ediyoruz. Kocaeli’nin önemli yazarlarından, İzmit’in ağabeyi merhum Ruşen Hakkı’nın kızı yazar Nilgün Sezeralp ve Meral Şahin bundan sonra köşe yazılarıyla gazetemize güç katacak.

NİLGÜN SEZERALP KİMDİR?

1960 Kütahya doğumlu. İzmit Lisesi Mezunu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Mezunu. Kocaeli Üniversitesi DMM Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İsu Genel Müdürlüğü'nde çalıştı. 2005 yılında emekli oldu.

Babalar da Birer Kuştur – Anı

Şeytan Diyor Ki – Anonim

Nif Sanat Edebiyat

Dil Nehri Dergilerinde şiirleri yayınlandı.

Evli. İki çocuk. İki torun sahibi.

MERAL ŞAHİN (UÇAR) KİMDİR?

Muğla’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Muğla’da tamamladı. 19 Mayıs Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Aynı yıl Mardin’in Kızıltepe ilçesinde öğretmenliğe başladı. Daha sonra görevine Kocaeli Kandıra’da devam etti. Şu an Kocaeli Kartepe ilçesinde sınıf öğretmeni olarak mesleğini sürdürmektedir. 2014 Yılından beri amatör olarak yazma çalışmalarına başladı. 2018 Yılından itibaren çeşitli dergilerde öyküleri yayımlandı. Mesleğinin vermiş olduğu deneyimle aynı zamanda çocuk öyküleri yazmaktadır. Baygenç yayıncılık tarafından düzenlenen çocuk öyküleri yarışmasında “POLİ VE ÇİZGİLİ ARILAR KÖYÜ” adlı eseri 3.lük ödülüne değer bulundu. 2023 tarihinde “BENEKLİ ODİ” ve “MİNİKS ORMANI’NA YOLCULUK” adlı eserleri yayımlandı.

Güncelleme: 02 Mart 2024 17:02
BENZER HABERLER
X