Pankart MHP’den adaylar AK Parti’den
04 Mart 2024 16:46

Pankart MHP’den adaylar AK Parti’den

MHP Kocaeli İl Binası’na asılan dev pankartta, AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın ve yine AK Partili İzmit Belediye Başkan adayı Muharrem Tutuş’un fotoğrafları yer alıyor

Ergün Demir Tüm haberleri

Cumhur İttifakı üyesi MHP, 31 Mart yerel seçimleri için Kocaeli’nde hem büyükşehir hem de tüm ilçe belediyelerinde aday çıkarmayarak AK Parti’nin adaylarını destekleme kararı aldı. 2019 seçimlerin de de aynı şekilde davranan MHP, meclis üyesi adayı çıkarmakla yetinmişti. Genel merkez düzeyinde alınan bu karar, parti tabanında rahatsızlık yaratsa da, değişen bir şey olmadı.

SANCAKLI İHRAÇ EDİLMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı da, Kocaeli’de başkan adayı çıkarmak gerektiğini söyleyince partiden ihraç edilmişti. Kocaeli’nde belediye başkan adayı çıkarmayarak yoluna devam eden MHP, il binasına büyük bir pankart asarak Cumhur İttifakı’na bağlılığını bir kez daha gösterdi.

PANKART MHP’NİN ADAYLAR AKP’NİN

Üzerinde “Birliğin gücüyle, ayırmadan ayrışmadan, Kocaeli için canla başla, Cumhur İttifakı” yazan dev pankartta, AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın ve yine AK Partili İzmit Belediye Başkan adayı Muharrem Tutuş’un fotoğrafları yer alıyor.

Güncelleme: 04 Mart 2024 16:53
BENZER HABERLER
X