Sağlık İşçileri Sendikası'ndan servislerin kaldırılmasına tepki
28 Haziran 2024 12:59

Sağlık İşçileri Sendikası'ndan servislerin kaldırılmasına tepki

Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi'nde servislerin kaldırılmasına karşı çıkarak kamu tasarruf tedbirlerini eleştirdi

Tuana Yılmaz Tüm haberleri

Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi'nde servislerin kaldırılmasına yönelik kamu tasarruf tedbirlerine tepki gösterdi. Sendika, servislerin kaldırılmasının sağlık çalışanları üzerinde ciddi sıkıntılar yaratacağını belirtti.

Servislerin Kaldırılmasını Asla Kabul Etmiyoruz

Sendika tarafından yapılan açıklamada, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’nin şehir merkezinden uzak bir yerleşkede bulunmasının ve hastaneye metro, tramvay gibi toplu taşıma hizmetlerinin olmamasının büyük bir problem olduğu vurgulandı. Mevcut belediye otobüslerinin yetersizliği nedeniyle servislerin kaldırılması durumunda sağlık çalışanlarının ciddi ulaşım sorunları yaşayacağı ifade edildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kocaeli Üniversitesi Hastanesi 7/24 hizmet veren bir hastane olup, çalışanlarımızın ulaşım sorunu yaşamaları vatandaşa sunulan hizmetin aksamasına neden olacaktır. Servislerin kaldırılması, sağlık çalışanlarının hem fiziksel hem de ruhsal anlamda yıpranmasına, moral ve motivasyonlarının düşmesine yol açacaktır. Çocuklarını kurum kreşine getiren çalışanlarımızın servis hizmetinden mahrum kalması ise büyük mağduriyetler doğuracaktır."

En Temel Ulaşım Hakkımızı Elimizden Almak Kabul Edilemez

Açıklamada, sağlık çalışanlarının zorlu koşullar altında çalıştıkları, tatillerde, bayramlarda ve pandemide bile görevlerinin başında oldukları vurgulandı. "Çalışma koşullarımızı iyileştirmek gerekirken en temel ulaşım hakkımızı elimizden almak kabul edilemez bir durumdur" denildi. Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’nin bölgenin en yoğun çalışan ve en iyi hizmeti veren hastanelerinden biri olduğu belirtilerek, servis mağduriyetinin giderilmesi gerektiği vurgulandı.

Tasarruf Sağlık Çalışanlarının Servisini Kaldırarak Yapılmaz

Sendika, sağlık çalışanlarının haklarının korunması ve halk sağlığının en iyi şekilde sağlanması gerektiğini belirtti. Açıklamada, "Tasarruf sağlık çalışanlarının servisini kaldırarak yapılmaz. Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası olarak bu uygulamadan derhal vazgeçilmesini ve servislerin devam etmesini talep ediyoruz" ifadeleri yer aldı.

Güncelleme: 28 Haziran 2024 13:03
BENZER HABERLER
X