Sağlık ocağının asansörü çalışmıyor: Vatandaş mağdur
10 Haziran 2024 22:47

Sağlık ocağının asansörü çalışmıyor: Vatandaş mağdur

Körfez Belediyesi tarafından yenilenen binada sağlık ocağı, kütüphane ve muhtarlık birimlerinin bulunduğu binada asansörün çalışmaması vatandaşı mağdur etti

Körfez Belediyesi tarafından eski bina yıkılarak yerine yenisi yapılan ve içinde sağlık ocağı, kütüphane, muhtarlık gibi birimlerin bulunduğu binanın asansörü çalışmıyor. Mimar Sinan Mahallesi’nde nüfusun önemli bir kısmı emekli ve yaşlı insanlardan oluşuyor. Bu nedenle, ikinci katta bulunan sağlık ocağına ulaşmakta zorlanan yaşlı ve engelli vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyor.

Eski binada engelli arabaları için rampa bulunması nedeniyle ulaşım sorun olmazken, yeni binada bu durum düşünülmediği için asansör arıza nedeniyle kapatılınca hastalar mağdur oldu. Sağlık ocağına gelen yaşlı ve engelli vatandaşlar, asansör kapısında bantlarla karşılaşıyorlar.

Vatandaşlar, bu duruma isyan ederken, çalışmayan asansörün belediyenin bir ayıbı olduğunu ifade ediyorlar. Belediye yetkililerinden acilen çözüm bekleyen vatandaşlar, sorunun en kısa sürede giderilmesini talep ediyor.

Güncelleme: 10 Haziran 2024 22:50
BENZER HABERLER
X