Şahin Talus: Yürekli oyundan razıyız
08 Temmuz 2024 23:00

Şahin Talus: Yürekli oyundan razıyız

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Dr.Şahin Talus, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yaz aylarında teşkilat çalışmalarına aksatmadan devam ettiklerini belirten Talus, Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Milli Takımın yaşadıklarıyla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı

Hafta başında olağan yönetim kurulu toplantısında konuşan Talus, şunları söyledi: “Yaz aylarının ortasındayız. AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı olarak 31 Mart seçimleri bittikten sonra hiç ara vermeden 1 Nisan sabahı başlayan teşkilat çalışmalarımıza devam ediyoruz. Büyük bir koordinasyon içinde milletvekillerimizden, belediye başkanlarımıza kadar teşkilatımızın tüm kademeleriyle sahadayız.

Sadece günlük ziyaretlerle yetinmiyor, her hafta en az bir danışma meclisi ile ilçelerimizi dolaşıyoruz. Hafta sonu Gebze İlçe Başkanlığımızın düzenlediği pikniğe katıldık. Danışma meclislerimize bu hafta Kandıra ile devam ediyoruz.”

İNŞALLAH BU YILIN SONUNDA...

“Buralarda teşkilatımızı dinliyoruz. Öneri ve beklentileri not alıyor, buna göre çalışmalar yapıyoruz.
Bir yandan da şehrimize değer katmaya, yatırım yapmaya devam ediyoruz.
Bu süreçte Körfez-Kartepe metro hattı projemizin ihale edilmesinden duyduğumuz memnuniyeti daha önce ifade etmiştik. Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz de bir yandan yeni yollar açıyor, kütüphaneler-tesisler yapıyor, bir yandan da sosyal yardımlarıyla milletimize destek oluyor. Hükümetimizin küresel etkilere dayalı ekonomik sıkıntılarla mücadelesi de devam ediyor. İnşallah bu yılın sonuyla birlikte bu sıkıntıları da önemli ölçüde geride bırakacağız.
Vatandaşımızın sorun ve beklentileri üzerinden popülist ifadelerle siyaset yapanların milletimizi sadece kandırdığı, kendi vaatlerini bile yerine getirmekten aciz olduğunu yönettikleri belediyelerdeki icraatlarından görüyoruz.”

YÜREKLİ OYUNDAN RAZIYIZ

Milletçe gurur dolu günler de yaşadık. 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Milli Takımımızla gurur duyduk. Gruplardaki başarısının ardından turnuvaya çok anlamlı bir Gürcistan galibiyetiyle başladık. Portekiz yenilgisi moralimizi bozsa da, Çekya ve Avusturya maçlarında göğsümüz kabardı.
Turnuvanın en heyecan verici, en yürekten oynayan takımıydık. Hollanda karşısında kazanacak gücümüz olduğunu görerek elenmek elbette hepimizi üzdü. Çeyrek Finalde turnuvaya veda ettik. Biz Milli Takımımızdan razıyız.

Gerek ortaya koyduğu performanstan, gerek maçlardaki yürekli oyundan razıyız. Sadece oyun da değil, duruşundan, yapılan her hareketten razıyız ve Milli Takımımıza teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini, söz sahibi olmasını istemeyen dış güçler var dedikçe birileri bize gülüyordu. Bu turnuvada da gördük.
Avusturya’ya iki gol birden atan futbolcumuz Merih Demiral’a verilen 2 maçlık ceza, çeyrek finalde Fransız hakemin tutumu, turnuva boyunca milli takım üzerinde kurulan baskı bu güçlerin emellerini bir kez daha ortaya koydu.”

BAŞKA TÜRKİYE YOK

“Türkiye’nin kendilerinden daha yetenekli, daha istekli, daha iyi oluşundan rahatsız olduklarını bir kez daha gösterdi. Hollandalı bir oyuncu, kendi ülkesinin sembolü aslanı temsilen eliyle pençe işareti yapınca görmezden gelen ama bizim ezelden ebede sembolümüz kurt işaretine ceza veren UEFA, bu dış güçlerin ikiyüzlülüğünün en açık göstergesi oldu. Ama biz birileri gibi mazeretlerin arkasına sığınan, zorluğu görünce kaçan, zora gelince ne yapabiliriz diyen bir anlayış değiliz. Bizim kanımızda mazeret üretmek, korkmak, kaçmak yoktur. İnşallah daha çok çalışacak, milletçe daha çok kenetlenecek, dünya kupasında hakemi de, UEFA’yı da, bütün şer odaklarını da yeneceğiz. Birileri futbolcularımızın takvasından, bozkurt işareti yapmasından varsın rahatsız olsun. Yapılan haksızlıkları açıkça eleştiremesin, kınamasın. Bizim bunları anlamamız mümkün değil. Biz milletçe bir ve beraber olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Milli Takımımızı bir kez daha kutluyoruz. Başka Türkiye yok.”

Güncelleme: 09 Temmuz 2024 09:30
BENZER HABERLER
X