Sarı’dan Madımak Katliamı açıklaması: Unutturmayacağız
02 Temmuz 2024 12:48

Sarı’dan Madımak Katliamı açıklaması: Unutturmayacağız

CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, Madımak Katliamı'nın 31. yıl dönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yayımladı. Sarı, katliamın faillerinin cezalandırılmadığını belirterek, adalet arayışlarının devam ettiğini vurguladı

CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı Madımak Katliamı dolayısıyla bir basın açıklaması yayımladı.

Sarı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bundan 31 yıl önce vatandaşların kutsal duyguları ve inançlarını kullanarak kin ve nefretle sokaklara dökenler hoşgörüden, kardeşçe yaşamaktan yana olan güzel insanları Sivas Madımak Oteli’nde diri diri ateşe verdi.
Olaya dahil olan 33 sanıktan 13’ünün serbest bırakılması, 7 şahsın hala firari olması, yakalanamayan firarilerden birinin yıllar sonra Sivas’ta kendi evinde öldüğü ortaya çıkması, tarihin bu kara lekesinin zamana aşımına uğrayarak düşmesi yüreklerimizdeki acıyı katlamıştır.

Bizlerin adalet arayışı hala devam etmektedir. Faillerin ve onları kullanan şer odaklarının hesap vermesi için nasıl bugün Sinan Ateş için hukuk mücadelesi veriyorsak Madımak için de bu kavgayı 31 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi olarak veriyoruz.

UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir ferdi hangi inanç ve etnik unsura ait olursa olsun bizim en mukaddes kutsalımızdır. Cumhuriyet tarihimizin en büyük utancı olan bu insanlık dışı katliamın suçlularının cezalandırılması için mücadelemiz sürecektir. Madımak’ı unutmayacak ve unutturmayacağız.

Yaradanda dilerim ki bu millet bir daha böyle bir acıyı yaşamasın. Madımak katliamında yiten her bir canımızı özlemle, hasretle ve minnetle anıyorum. Sözlerimi tamamlarken Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şu sözünü de hatırlatmak isterim "Yurtta Sulh Cihanda Sulh”

Güncelleme: 02 Temmuz 2024 12:52
BENZER HABERLER
Nabi abi 15 temmuz
Nabi abi 15 temmuz
Nabi abi 15 temmuz
KOTO 15 temmuz
Nabi abi 15 temmuz
Nabi abi 15 temmuz
X