Sarıdoğan: Belediyenin imkanları doğru kullanılmıyor
22 Mart 2024 23:51

Sarıdoğan: Belediyenin imkanları doğru kullanılmıyor

Saadet Partisi Körfez Belediye Meclis Üyesi adayı Recep Sarıdoğan, belediye imkanlarının doğru kullanılmadığını, söz verilen projelerin yüzde 60’ının gerçekleştirilmediğini söyledi. Sarıdoğan, belediye başkan adayının yapabileceği projeler için söz vermesi gerektiğini ifade ederek, “Dürüstlük ve doğruluk esas olmalıdır” dedi

Sarıdoğan, yaklaşan seçim öncesinde yaptığın açıklamada, ”Milli Görüş belediyeciliği ile insanımız 1994 yılında tanıştı, 1989 yılında 5 belediyemiz olmuştu, bu belediyelerin hizmetlerini görünce insanlarımız 5 yıl sonraki seçimlerde metropolleri de bize teslim etti. Kaynakları doğru şekilde, ihtiyaç önceliğini belirleyerek çalışacaksınız. İsraftan, gereksiz para harcamaktan kaçınacaksınız. Milli Görüş anlayışı, ne yaparsanız yapın, ahirette karşılığını alacağınızı düşünerek buna göre hizmet etmektir. Biz birlikte barış içinde yaşamaya mecbur olduğumuzu bildiğimiz için başarılı oluyoruz. İnsanlarımıza güven vermek, dürüst olmak mecburiyetindeyiz. Biz herkesle uzlaşabiliyoruz, çünkü oturup konuşarak, yanlışı doğruyu birlikte tartışarak gösterip, ikna ederek çalışıyoruz. İnsanımız yaşadıkları sıkıntıları dile getiriyorlar ve bu dudumdan da yalnızca bizim kendilerini çıkartabileceğimizi söylüyorlar. Körfez’de, rant sermayesine teslim edilmiş kent görüntüsü var. Mutlaka güvene dayalı siyaset yapılmalı, sunacağınız projeleriniz de makul olmalı, aldatıcı olmamalı. İktidar partisi sunduğu projelerin yüzde 60’ını yapamamış, insanları hayal kırıklığına uğratmıştır” dedi.

İNSANLARIMIZIN İHTİYAÇLARI KARŞILANMALI

Sarıdoğan açıklamasının devamında, “Vatandaş güvenilir bir liman arıyor. Limanlaşmanın, sanayileşmenin getirdiği sıkıntılar var. İnsanlarımız bu sıkıntılarla yaşarken, ihtiyaçları karşılanmalı, 100 yıllık, 200 yıllık plan, programlar yapılabilmeli. Vatandaş bunu yapabilecek tek partinin Saadet Partisi olduğunu biliyor ve güveniyor. Halk meclislerini biz getirdik, 31 Mart sonrasında da yine aynı şeyleri gerçekleştireceğiz. Cenaze yardımları, iftar çadırları ile halkımız bizim belediyelerimiz ile tanıştı. Bizim geçmişteki çalışmalarımıza, adaylarımıza, tecrübelerimize, program ve projelerimize bakarak insanlar kararlarını versinler. Şehirde devasa kaynaklar var, belediyelerin aldığı bütçeler var ama bunlar doğru kullanılmıyor. İlimtepe için Hollanda modeli bile çok ses getiren proje oldu. Denenmişi denemenin faydası olmaz, 20 yıldır bu iktidar belediyeciliği deneniyor, sermaye kenti yutuyor ve göz yumuluyor. Bu sermaye ile konuşularak, insanların kaliteli yaşam koşulları da göz önüne alınarak çalışmalar yapılmalıdır” dedi.

Güncelleme: 22 Mart 2024 23:53
BENZER HABERLER
X