SP Büyükşehir Adayı Nurettin Çelik: Herkese eşit hizmet etmek benliğimizde var
05 Mart 2024 14:49

SP Büyükşehir Adayı Nurettin Çelik: Herkese eşit hizmet etmek benliğimizde var

Gazetemize bir ziyarette bulunan Saadet Partisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nurettin Çelik, “Hedefimiz, tüm halkımıza eşit bir şekilde hizmet götürüp, sorunların çözmek. 31 Mart’ta bu parti rozetini çıkartıp herkese eşit bir şekilde hizmet etmeyi ruhumuzda, benliğimizde hissediyoruz” dedi

Saadet Partisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nurettin Çelik gazetemize bir ziyarette bulunarak çalışmaları ve hedeflerini anlattı. Başkan adayı Çelik şunları söyledi: ‘’Biz büyükşehir belediye başkanlığını aldığımızda kenti ortak akılla yöneteceğiz. Sol cenah buna çoğulcu demokrasi diyor, biz ise istişare diyoruz. Benim tek başıma her şeyi bilme şansım yok. Bunu biliyorum. Onun için kentin sorunların tespit ederken ve çözerken bilen insanlarla çalışacağız. Sadakatli, konunun uzmanı insanlarla çalışacağız. Biz şunu görüyoruz, bu çağda köylerin yolları eksik, elektrikler kesiliyor.

ALT YAPI SORUNLARI VAR

Hala alt yapı sorunları mevcut. Bir de ne yazık ki hizmetler eşit bir şekilde aktarılmıyor. Eğer aynı mantık devam edersen, bu ne demektir; bizim trafikte kalma süremiz biraz daha artacaktır. Sorunlarımız biraz daha fazlalaşacaktır. Hepimiz Kocaeli’nde yaşıyoruz. 20 yıllık bir iktidar var. Sorunlar her geçen gün arttı. Üstelik imkanlar artarken böyle oldu. Bu da düzgün bir yönetim anlayışının ortaya çıkmadığının bir göstergesidir. Şimdi seçim dönemi. Vatandaş adayların performansına, projesine göre bir değerlendirme yapacak. Elbette ben de sahaya inmeden önce kentin problemleriyle ilgili bir çalışma yaptım.

SORUNLARI ANALİZ ETTİK

Başiskele’deki vatandaşımızın da, Çayırova’daki vatandaşımızın da sorunlarını biliyorum. Sıkıntılar noktasında her ilçemizin ayrı ayrı analizlerini yaptık. Hedefimiz, tüm halkımıza eşit bir şekilde hizmet götürüp, sorunların çözmek. 31 Mart’ta bu parti rozetini çıkartıp herkese eşit bir şekilde hizmet etmeyi ruhumuzda, benliğimizde hissediyoruz.

RAHATSIZ OLUYORUM

Herkese eşit dedim ya; bir örnek vereyim, geçtiğimiz günlerde Belediye İş Hanı’nın 6. Katında faaliyet gösteren Görme Engelliler Derneği’ne gittim. Bakın bu insanlara 6. katta bir yeri layık görmüşler. Seka Park bölgesinde bir sürü düz ayar yapı var. Ya da başka bir yerde. Görme engelli vatandaşlarımıza yapılan bu reva mı? Bakın bu anlayışın kendilerine yakın STK’ları daha olanaklı yerlerde barındırılıyor. Bu tip şeyleri görünce ben rahatsız oluyorum. Sadece kendi adıma değil, toplum adına rahatsız oluyorum. STK’lar daha çok siyasallaştırılmış. Yapılan bu ayrımcılıklar toplum nezdinde travmalar oluşturuyor. Biz her şeyden önce hak, adalet diyen insanlarız. İnsanı merkeze koymayan hiçbir çalışma verimli olamaz. Tekrar ediyorum; ben her şeyi biliyorum demiyorum ama ben bilen insanlarla çalışacağım diyorum.

KENTSEL DÖNÜŞÜM DOĞRU YAPILMIYOR

Kocaeli depremi yaşamış bir şehir. Deprem Türkiye’nin gerçeği. Biz kenti süslemek yerine, öncelikli olarak insan hayatını önemseyen çalışmalar yapmalıyız. Öncelik sıralaması çok önemli. Bir belediye hemen her sorunu, anında çözemez ama öncelikleri olur. Kocaeli’nde kentsel dönüşümün çok yetersiz olduğunu hepimiz biliyoruz. Şu anda yapılan kentsel dönüşüm projelerin doğru olduğu da düşünmüyoruz. Biz hak temelli kentsel dönüşüm yapacağız.

HİZMET ETMEK İSTİYORUZ

En nihayetinde biz vatandaşımıza şunu diyoruz, bu bozuk sistemin aynı şekilde devam etmesini istiyorsanız, partiniz belli. Desteğinizi devam ettirin. Ancak bu dönem içerisinde, genciyle, yaşlısıyla, çocuğuyla, engellisiyle herkese eşit bir şekilde dokunulmasını arzu ediyorsanız biz hizmet etmek istiyoruz.”

Güncelleme: 05 Mart 2024 14:56
BENZER HABERLER
X