Teşkilat Balıkçı’nın yanında sahada
11 Şubat 2024 14:52

Teşkilat Balıkçı’nın yanında sahada

2024 yerel seçimlerinde tartışılan ilçelerden birisi olan Körfez’de, her siyasi partinin kendi adayını çıkartması nedeniyle seçim sahası ziyarete çıkan siyasilerle doldu. Bu adaylar içinde en çok konuşulan ve seçimi kazanabilecek isimlerden birisi olarak gösterilen Tayfun Balıkçı çalıştıkça etrafındaki destekler de hızla artıyor.

CHP Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanı olan ve süreçte aday adaylarından birisi olarak sandığa giden Nurcan Kuşçu, sonuçlar açıklandıktan hemen sonra Balıkçı’nın yanında yer aldı ve çalışmalara katıldı. Kuşçu ile birlikte kadın kolları da tayfun Balıkçı ile çalışmalara katılırken, Gençlik Kolları da bir kahvaltı programı düzenleyerek tayfun Balıkçı’ya desteklerini gösterdiler.

İlçe teşkilatının verdiği desteğe, İYİ Parti’de aday adayı olan Zübeyde çalık, İrfan Körpe, Murat Balıkçı gibi önemli isimler de eklenince tayfun Balıkçı adı her yerde konuşulmaya başladı. Oldukça seviyeli bir çalışma programı uygulayan Tayfun Balıkçı, daha çok ev toplantıları, gurup çalışmalarına ağırlık vererek adeta tek tek alacağı oyları sayarak seçime hazırlanıyor.

Sahada büyük ilgi gören ve her katıldığı programda sevgiyle kucaklanan Tayfun Balıkçı, gün geçtikçe seçimi kazanma şansının arttığını görerek moralini yükseltiyor. Önceki gün Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde de esnaf ve vatandaş ziyareti yapan Tayfun Balıkçı, burada gördüğü ilgi karşısında inancı daha da çok artarak günü tamamladı.

Her yerden davet

Aday adayı sürecinin uzaması ve sonrasında ön seçim nedeniyle aday olarak sahaya inmesi geciken Tayfun Balıkçı, her yerden davet alarak kendileri ile gurup toplantıları yapmaları istenince taleplere yetişmekte zorlanıyor. Ekonomik sıkıntı nedeniyle tepkili olan vatandaşlar sorunlarını aktarmak, tepkilerini dile getirmek ve destek vereceklerini söylemek için özellikle talepte bulununca ziyaretlerde tahmin edilenden fazla zaman alıyor.

Cemiyetlere yetişmekte de bu nedenle sıkıntı yaşayan Tayfun Balıkçı, adeta bir noktadan diğer noktaya koşarak seçim çalışmalarını yapıyor. Tayfun Balıkçı’nın yanında Güner Çiçekli, Fevzi Canbaz gibi siyasetin önemli isimleri de yer alarak destek veriyorlar.

 

Güncelleme: 11 Şubat 2024 14:55
BENZER HABERLER
X