TOKİ Başkanı hak sahibini tartakladı
18 Mart 2024 14:04

TOKİ Başkanı hak sahibini tartakladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katıldığı TOKİ anahtar teslim töreninde hak sahipleri isyan etti. Programa katılan TOKİ Başkanı Ömer Bulut kendisine tepki gösteren hak sahibini tartakladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kocaeli’nin İzmit ilçesinde Sekbanlı-Sepetçi'de inşa edilen TOKİ konutlarının sahiplerine dairelerini teslim etmek için bugün Kocaeli’deydi. 2021 yılında inşaatı başlayan TOKİ Sepetçi konutlarında ihaleler çeşitli sebeplerle iptal edilirken konutların 2023 yılının mart ayında teslim edilmesi bekleniyordu. TOKİ Sepetçi ve Sekbanlı’da hak sahibi olan 747 kişi, konutların teslim edilmesi için eylem yapmış ve hem TOKİ aidatı hem de kira ödemekten yorulduklarını ifade etmişlerdi.

TEPKİ GÖSTERDİLER

Bugün öğle saatlerinde gerçekleşen anahtar teslim töreninde ortalık karıştı. Bakan Özhaseki’nin konuşması sonrası temsili olarak 5 aileye anahtar teslim edildi. Anahtar teslimi sırasında hak sahipleri duruma tepki gösterdi. “Gerçek hak sahibi bizleriz onlar partili” hak sahipleri diyerek duruma isyan etti. Programa katılan TOKİ Başkanı Ömer Bulut kendisine tepki gösteren hak sahibini tartakladı ve arkasına bakmadan olay yerinden uzaklaştı.

“YUMRUK ATTI İDDİASI’’

TOKİ İdare Başkanı Ömer Bulut’un kendisine yumruk attığını iddia eden İshak Arslan, “Bana ne yaptığını gördünüz. Biz neyin derdindeyiz onlar neyin derdin. Donuyoruz ya. Ömer Başkan geldi ağzıma yumruk vurdu. Biz hak sahibiyiz. Mağduruz. Anahtar teslim etmeye kendi adamlarını çağırıyorlar” diyerek isyan etti.

Güncelleme: 18 Mart 2024 14:31
BENZER HABERLER
X