Tuluhan Tekelioğlu Galip Ataman’ı yalanladı: Hürriyet hakkındaki haber asılsız
10 Mayıs 2024 22:25

Tuluhan Tekelioğlu Galip Ataman’ı yalanladı: Hürriyet hakkındaki haber asılsız

Ünlü gazeteci ve belgesel yönetmeni Tuluhan Tekelioğlu, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Kocaelili gazeteci Galip Ataman’ı yalanladı. Tekelioğlu, “Herhangi bir alacağım dahi yokken hakkımda ve sevgili Fatma Kaplan hakkında çıkan haberlerin asılsız olduğunu açıklamak isterim” dedi

Ergün Demir Tüm haberleri

Ünlü gazeteci ve belgesel yönetmeni Tuluhan Tekelioğlu, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Kocaelili gazeteci Galip Ataman’ı yalanladı. Galip Ataman’ın, kendisi üzerinden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet hakkında asılsız haber yaptığını belirten Tekelioğlu’nun paylaşımı şöyle:

ASILSIZ HABER

‘’Haber başlığına yalan bir haberle konu olmak da varmış. Bırakın belediyeye icra takibi başlatmak, herhangi bir alacağım dahi yokken hakkımda ve sevgili Fatma Kaplan hakkında çıkan haberlerin asılsız olduğunu açıklamak isterim+@fatmakaplan. Gazeteci kimliğimle bugüne dek somut kanıtı olmayan hiçbir habere imza atmadığım için bu gibi haberler görünce meslek nereye gidiyor diye düşünmeden edemiyorum.”

OLAY NEYDİ?

Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Köşe Yazarı Galip Ataman, 8 Mayıs 2024 tarihli “Gazeteciden Hürriyet’e 35 bin TL icra takibi” başlıklı köşe yazısında Fatma Kaplan Hürriyet’e yüklenmişti.

Ataman’ın köşesindeki Tekelioğlu iddiasıyla ilgili bölüm şöyle:

‘’…Başkan Hürriyet’in gazeteci-yazar Tekelioğlu ile “kanki” olduğunu, birbirlerinden övgüyle bahsettiklerini duyuyordum ama alacak yüzünden karşı karşıya geleceklerine ihtimal vermiyordum. Yazılı ve görsel medyada başarılı haberlerle projelere imza atan, sosyal içerikli belgesellerle dünyada ve Türkiye’de ünlenen Tekelioğlu’nun yaklaşık 35 bin TL alacağını tahsil edemeyince İzmit Belediyesi hakkında İcrada alacaklı davası başlattığı iddialarını duyduğumda inanamadım. Araştırdığımda duyduklarımın iddia değil gerçek olduğunu öğrendim.

Dün kanki, bugün davalık olan Başkan Hürriyet ve gazeteci Tekelioğlu birbirlerinden bahsederken bakın ne söylemişler;

Hürriyet, “Sevgili Tuluhan Tekelioğlu, Yapabilirsin belgeseli ülkemizin dört bir yanından günümüzdeki cesur kadınların hayat hikayelerini anlatıyor. Bu hikayeler, sadece hayatta kalma mücadelesi değil, aynı zamanda umut ve ilham kaynağı. Kadınların karşılaştığı zorlukları ve başarılarını gözler önüne seriyor. Böylesine güzel bir çalışma için tüm kadınlar adına Tuluhan Tekelioğlu’na teşekkür etmek istiyorum.”

Tekelioğlu, “İzmit’in en büyük farkı, belediye başkanının güçlü bir kadın olması. Sevgili Fatma Kaplan Hürriyet, umarım yüzlerce kadına ilham olur, daha çok kadının siyasete girmesine öncülük eder…”

Güncelleme: 11 Mayıs 2024 12:41
BENZER HABERLER
X