Vatandaş: Karnımız aç karnımız! AKP’li başkan: Karnınızı da biz doyururuz Vatandaş: Çok doyurursunuz!
02 Mart 2024 19:36

Vatandaş: Karnımız aç karnımız! AKP’li başkan: Karnınızı da biz doyururuz Vatandaş: Çok doyurursunuz!

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler sokak çalışmalarına devam ediyor. İzmit sokaklarında AKP Başkan adaylarının broşürlerini dağıtan kadın kollarına tepki gösteren yaşlı bir adam, “Karnımız aç karnımız” dedi. Yaşlı adama yanıt veren AKP’li eski başkan, “Karnınızı da biz doyururuz” diye yanıt verdi. “Çok doyurursunuz!” diye yanıt veren adam kadınların yanlarında uzaklaştı

Ergün Demir Tüm haberleri

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler sokak çalışmalarına devam ediyor. Ekonomik koşulların gitgide zorlaştığı günümüzde iktidar partisinin sokak çalışmaları da kolay olmuyor. Geçim sıkıntısı çeken vatandaş ve özellikle emekliler AKP’nin sokak çalışmalarında tepkilerini dile getirmekten çekinmiyor. Bugün İzmit Yürüyüş Yolu üzerinde AKP’nin belediye başkan adaylarının broşürlerini dağıtan AKP Kocaeli İl Kadın Kolları üyeleri de bu tepkiden nasibini aldı.

ÜLKEDE GELİR ADALETSİZLİĞİ VAR

AKP Kocaeli geçmiş dönem İl Kadın Kolları Başkanı ve milletvekili aday adayı Yasemin Özdemir’in de içinde bulunduğu AKP Kadın Kolları üyeleri bazı vatandaşlardan tepki gördü. Bazı vatandaşların hiçbir şekilde broşür almadığı ve konuşmaya yanaşmadığı görüldü. Bankta oturan 3 kadın ise yine uzatılan broşürleri kabul etmedi. Bir kadın ise elini kaldırarak, “Hiçbir şey iyi değil” diyerek tepki gösterdi. AKP Kadın Kolları üyelerinin uzattığı broşürü isteksiz bir şekilde alan bir vatandaş ise “Ülkede gelir adaletsizliği var” dedi.

AKP ŞİMDİYE KADAR NE YAPMIŞ BANA?

Kadın kolları üyesi bir vatandaş ise, “İstikrar sürsün. Üçlü olsun güçlü olsun. CHP ne yaptı?” diye yanıt verdi. Bu sırada söze giren yaşlı bir kadın ise “CHP iktidarda değil. Tabii yapmayacak. Bak veremiyorsun cevabı. Böyle şişirirler adamı. Ne yapmış bana AK Parti bir tane bana bir şey söylesin. O zaman ben de AK Partili olayım. Benim cebime ne yaptı AK Parti.” diye konuştu.

KARNIMIZ AÇ KARNIMIZ

Yaşlı kadına cevap veren AKP’li kadın ise “Şimdiye kadar öbürleri ne yapmış acaba?” diye yanıt verice yaşlı kadın, “23 senedir ne zaman gördük öbürlerini” diye karşılık verdi. Yürüyüş Yolu boyunca broşür dağıtmaya devam eden AKP’li kadınların gören yaşlı bir adam ise, “Karnımız aç, karnımız” diye tepki gösterince, yaşlı adama yanıt veren AKP Kocaeli geçmiş dönem İl Kadın Kolları Başkanı ve milletvekili aday adayı Yasemin Özdemir, “Karnınızı doyuracak olan da bizleriz” diye yanıt verdi. Özdemir’e yanıt veren yaşlı adam ise, “Çok doyurursunuz” diyerek kadınların yanından uzaklaştı.

Güncelleme: 02 Mart 2024 19:50
BENZER HABERLER
X