Yıldızlı Azerbaycan'a gidiyor
03 Haziran 2024 20:30

Yıldızlı Azerbaycan'a gidiyor

CHP Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı, Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi üyesi olarak 5-6 Haziran tarihlerinde TBMM heyeti ile Bakü'ye gidiyor.

Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi On Üçüncü Genel Kurulu 5-6 Haziran tarihlerinde Bakü'de Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclis Başkanı Sayın Sahiba GAFAROVA’nın evsahipliğinde gerçekleştirilecek.

KANUNLAR ONAYA SUNULACAK

Genel Kurula Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkiye’den TÜRKPA Komisyonu üyesi Parlamento Başkanları ve Milletvekilleri katılım gösterecek. Toplantıya Macaristan ve KKTC Parlamento Başkanları Gözlemci üye olarak; Özbekistan Parlamento Başkanı ise misafir olarak katılacak. Genel Kurul sırasında; TÜRKPA Komisyonlarının çalışmaları gözden geçirilecek ve hazırlanan model kanunlar onaya sunulacak. Genel Kurulda ayrıca “Türk Dünyası için Yeşil Ufuklar: Yeşil Gündemin Gerçekleştirilmesinde Parlamentoların Rolü” konusu ele alınacak.

6 HAZİRANDA DÖNECEK

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un da katılacağı TÜRKPA 13.Genel Kurulunda Türkiye'yi temsil edecek olan parlamenterlerden biri olan Yıldızlı'nın 6 Haziran'daki Genel Kurul sonrasında yurda dönmesi bekleniyor.

 

 

 

 

Güncelleme: 04 Haziran 2024 09:16
BENZER HABERLER
Nabi abi 15 temmuz
Nabi abi 15 temmuz
Nabi abi 15 temmuz
KOTO 15 temmuz
Nabi abi 15 temmuz
Nabi abi 15 temmuz
X