Yıldızlı: Pınarbaşı’nda seçim yenileniyor Körfez’de neden yenilenmiyor!
04 Nisan 2024 14:17

Yıldızlı: Pınarbaşı’nda seçim yenileniyor Körfez’de neden yenilenmiyor!

CHP’nin Körfez seçimi ile ilgili başvurusunun il seçim kurulu tarafından da reddedilmesi sonrası konuşan CHP Milletvekili Harun Yıldızlı, “Kayseri Pınarbaşı’nda bizim kazandığımız seçim iptal edildi ve seçim yenilenecek. Gerekçesi ise mühürsüz oy torbaları kullanılması oldu. Aynı durum Körfez ilçesinde de tespit edildi. Neden aynı uygulama burada yapılmıyor.” dedi

31 Mart Yerel Seçimlerinin sona ermesiyle birlikte bazı il ve ilçelerde seçim sonuçlarına itirazlar devam ediyor. Seçim sonuçlarına itiraz edilen ilçelerden birisi de CHP’nin bin 395 oyla kaybettiği Körfez ilçe. 5 bin 14 oyun geçersiz sayıldığı Körfez’de seçimleri sadece az bir farkla kaybeden CHP, 401 sandığın tamamına itiraz etti. İlçe seçim kurulunun itirazı reddetmesi sonrası il seçim kuruluna müracaat eden CHP, buradan da istediği sonucu alamadı. CHP son olarak Körfez ilçede oyların yeniden sayılması için Yüksek Seçim Kurulu’na müracaat edecek.

KUL HAKKI YEMEYİN

Tüm bu gelişmeler sonrasına CHP İl binasında bir basın açıklaması yapıldı. CHP İl Başkanı Bülent Sarı’nın konuşması sonrası söz alan CHP Milletvekili Harun Yıldızlı, “Seçim sonuçları sayılırken Körfez ilçede 4 mahallede elektrikler kesildi. Muhip hocam SEDAŞ müdürü ile görüştü, ben sayın valimizle görüştüm. Ekipleri yönlendiriyorum dedi. Hakka hukuka inananlar, kul hakkına inananlar, kimse kimsenin hakkını yemesin. Madem seçimi alabiliyorlar, gelsinler hep birlikte sayalım tüm sandıkları. Halkın iradesine ipotek koymasınlar” dedi.

AYNI DURUM SÖZ KONUSU

Yıldızlı şöyle devam etti: “Biz yetkililere buradan sesleniyoruz. Biz Yüksek Seçim Kurulu’na da başvurumuzu yapacağız. Konunun takipçisi olacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bakın Kayseri Pınarbaşı’nda bizim kazandığımız seçim iptal edildi ve seçim yenilenecek. Gerekçesi ise mühürsüz oy torbaları kullanılması oldu. Aynı durum Körfez ilçesinde de tespit edildi. Neden aynı uygulama burada yapılmıyor.”

Güncelleme: 04 Nisan 2024 14:21
BENZER HABERLER
X