Zafer Mutlu: Anıl Acurman’ın açıklaması üzücü
26 Şubat 2024 10:44

Zafer Mutlu: Anıl Acurman’ın açıklaması üzücü

CHP Başiskele Belediye Başkan adayı Anıl Acurman, adaylığının düşürülmesi sonrası bir açıklama yaparak Saadet Partisi adayı Zafer Mutlu’yu örnek göstererek savunma yapmıştı. Zafer Mutlu ise, “Anıl beyin demeçlerinde adımın geçmesi beni ziyadesiyle üzmüştür. Benim de isteğim itirazın sonuçlanıp normal bir seçim yarışına devam etmektir” dedi

CHP Başiskele Belediye Başkan adayı Anıl Acurman’ın adaylığıyla ilgili itiraz sonrası ilçe seçim kurulu Acurman’ın adaylığını düşürdü. Bu gelişme sonrası bir açıklama yapan Acurman, Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan adayı Zafer Mutlu’yu örnek göstererek, “Bu ilçede belediye başkan adaylığı noktasında sadece bana itiraz ettiler. Saadet Partisi adayı Zafer Bey de adaylığını Ocak ayında açıklamıştı, onun da il başkanlığı o zaman sona ermişti ama ona yönelik bir itiraz yapılmadı” dedi.

BENİ ÜZMÜŞTÜR

Acurman’ın bu açıklaması sonrasında Zafer Mutlu sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu: “CHP Başiskele belediye başkan adayı Sayın Anıl Acurman’ın ilçe seçim kurulunca adaylığının düşürülmüş olması şahsımı üzmüştür. Ancak bazı gazetelerden öğrendiğim kadarıyla Anıl beyin demeçlerinde adımın geçmesi beni ziyadesiyle üzmüştür. Benim de isteğim itirazın sonuçlanıp normal bir seçim yarışına devam etmektir. Ayrıca bu konuda aklıselim davranılması ve suizan dan uzak durulması en büyük temennimdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Güncelleme: 26 Şubat 2024 10:45
BENZER HABERLER
X