Zafer Partisi Kocaeli’nde zoru başardı
08 Mayıs 2024 19:18

Zafer Partisi Kocaeli’nde zoru başardı

Zafer Partisi İl Başkanı Ender Oğuz, iki ilçe teşkilatı ile devir aldığı Kocaeli teşkilatlarını kısa sürede tamamlayıp, zoru başararak üye sayısında rekora koşmaya başladı

Gençlerin ve üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği Zafer Partisi’ne her gün onlarca yeni üye kaydı gerçekleşiyor. Kocaeli'nin seçimden sonra sahada olan ve çalışan tek il başkanı görünümündeki Ender Oğuz çok yakında sürpriz katılımlarla gündemde olacaklarını söylüyor. Son seçimde eski siyasi partileri ve İYİ Parti'yi rahatlıkla geçtiklerini de ifade eden Ender Oğuz, hedeflerinin iktidar olduğunu da sözlerine ekliyor. Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanı Ender Oğuz, Türk gençlerinin okumalarına rağmen üniversite sonrasında iş bulamadıklarını, eğitimlerini boşa çıkartan basit işlere girmek zorunda kaldıklarını söyleyerek, “Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, çocuklarımızın geleceğini düşünen her vatandaş partimize geliyor. Bugün muhtarlıklara gittiğinizde 25 yaşını dolduran ve iş bulamadığı için boşta kalan gençlere kesilen ceza makbuzları ile dolu. Bizim gönderilmelerini istediğimiz Suriyeli ve Afganların gençlerin cebine para koyarken, kendi gençlerimize ceza yazıyoruz. Yaşadıkları sorunları çözecek, geleceğe umutla bakmalarını sağlayacak tek siyasi parti olarak bizi gören gençlerimiz partimize akın ediyor” dedi.

İL VE 12 İLÇE TAMAM

Ender Oğuz, kısa zamanda il ve ilçe teşkilatlarının tamamlandığını sözlerine ekleyerek, “Kısa zamanda 12 ilçenin teşkilatlanmasını tamamladık, güçlü isimlerle de il yönetimini yeniledik. Bir seçim atlattık ve iyi durumda olduğumuzu gördük. Her 15 günde bir yeni üyelerimizin listesi veriliyor ve buradan da gördüğümüz gibi her gün yeni isimler partimize katılıyor. Özellikle gençler kendileri partimize gelerek üye olmak istediklerini söylüyorlar. Arkadaşlarımızın da gayreti ve Genel Merkezin desteği ile bir sonraki seçimin iddialı partililerinden olacağız. Partimizin ideolojisi belli, halkımızın geleceği için artık göçmenleri ülkelerine göndermemiz gerekiyor. Aksi halde önümüzdeki yıllarda azınlık diye gördüğümüz bu guruplar söz sahibi olmak isteyecek sayılara ulaşacaklar. Bizim yapamadığımızı çocuklarımız yapmak isteyecek ama geç kalmış olacağız. Misafirliğin de bir süresi olmalı, savaşın kalmadığı ülkelerine dönmek istemeyen bu insanlar, ülkemizde iş yerleri açtılar, guruplaştılar ve geleceğimizi tehdit eder hale geldiler” dedi.

AMACIMIZ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE YAŞAMAK

Ender Oğuz, tek hedeflerinin güçlü, birlik ve beraberlik içinde yaşanan bir ülke için çalışmak olduğunu sözlerine ekleyerek, “Biz uyarıda bulunuyoruz ama ırkçılıkla suçlanıyoruz. Savaş ortamında bu insanlar kaçtılar ve kapılarımızı açarak kendilerini misafir ettik. Ancak, ülkemiz ekonomik krizle mücadele ediyor, emeklilerimiz markete girmeye korkuyor, asgari ücretle yaşayan vatandaşlarımız kira ödeyemiyor, yaşam mücadelesi içinde çırpınıyor. Ülkeleri güçlü kılan halkına dağıtabildiği kişi başı gelirin yüksekliğidir. Bugün emekli vatandaşlara biraz olsun yaşam kalitesini arttıracak maaş artışı veremezken halen daha Suriyeli ve Afganları barındırmaya çalışmak, ilerde telafisi imkansız olaylara neden olacaktır” dedi.

Güncelleme: 08 Mayıs 2024 19:26
BENZER HABERLER
X