Zeki Ak: Ölümden döndük
26 Mayıs 2024 20:31

Zeki Ak: Ölümden döndük

Körfez İlimtepe Mahallesi Erikli Mevkii 302 Sokak’ta önceki gün yaşanan olayda adeta cehennemi yaşayan Zeki Ak, “Çocukları kurtarıp içerdeki odaya kaçırmasaydık bu gün evden cenazeler çıkmış olacaktı. Davacıyız ve jandarmanın olayda kullanılan tüm silahları teslim almasını istiyoruz” dedi

Zeki Ak, olay sırasında misafir olarak gelen kızları ile birlikte evde kalabalık sayıda insan olduğunu ifade ederek, “Bir anda silah sesleri ile ne yapacağımızı şaşırdık. Camlar kalın olduğu için saçma ve kurşunların yönü değişti. O sırada çocukların bulunduğu odada adeta cehennem yaşandı. Çocukları yerde sürükleyerek içerdeki odaya zor taşıdık. Olay yeri inceleme yaptığında 60’a yakın mermi ve çekirdek tespit edildi. Olayda Meclis Üyesi olan kardeşim Mehmet Ak, çocukları ve yeğenleri olan 5 kişi saldırı yaptılar. Pompalı tüfekler ve tabancalarla saldırdılar. Bu silahlardan dördü ruhsatlı, ikisi ruhsatsız. Jandarmaya yalnızca bir pompalı teslim edilmiş, diğer silahların da alınmasını istiyoruz. Koruma talep ettik ve şu an için uzaklaştırma kararı verildi. Çocuklar sokağa çıkmaya korkuyor, davacıyız. Kardeşim siyasi kimliğini kullanmaya çalışıyor ama biz adalete ve devletimize güveniyoruz” dedi.

Zeki Ak, saldırının planlı olduğunu da sözlerine ekleyerek, “Eve saldırmadan önce gece de oğluma ait Yeni Yalı Mahallesi’nde ki büfeye saldırıp, camlarını kırmışlar. Bu olayın sebebi bana ait olan yaklaşık 5 dönümlük arsa ve evin üzerinde olduğu araziyi yok pahasına istemelerinden kaynaklanıyor. 1976 yılında buraya geldik ve bir parça arsamı daha önce ucuz fiyatla elimden aldılar. Şimdi de kalan araziyi ve evi verip gitmemi istiyor, baskı yapıyorlar. Hem jandarma da, hem de poliste ifade vererek davacı olduk” dedi.

Güncelleme: 26 Mayıs 2024 20:31
BENZER HABERLER
X