CHP'li Muharrem Gökçe: Çözüm biziz, birlikte yöneteceğiz
18 Aralık 2023 10:08

CHP'li Muharrem Gökçe: Çözüm biziz, birlikte yöneteceğiz

CHP Çayırova’dan aday adaylığını bir süre önce açıklayan Belediye Meclis Üyesi Muharrem Gökçe, belediyenin karşısındaki kaldırımda gövde gösterisi yaptı. Belediyeye ve tüm sorunlarıyla ilçeye vakıf olduğunu belirten Gökçe, “Çözüm bende değil, bizde. Kadınıyla genciyle, birlikte yöneteceğiz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Çayırova İlçe Örgütü’nde önümüzdeki dönem içinde belediye meclis üyeliğine başvuracağı sanılan ancak sürpriz bir çıkışla belediye başkanlığına aday adayı olan Muharrem Gökçe, gövde gösterisi yaptı.

CHP ÇAYIROVA’NIN ÖNÜNDEN BELEDİYENİN KARŞI KALDIRIMINDAN

Gökçe; Özgürlük Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerindeki CHP Çayırova İlçe Örgütü binası önünden, Çayırova Belediyesi’nin tam karşısındaki kaldırımdan yaptığı açıklamada sandıkta çözümün halkta, sorunların çözümünün ise birlikte yönetmekte olduğunu vurgu yaptı. Mikrofona eşi ve çocukları ile birlikte çıkan, konuşmasının bitiminde kitleyi CHP İlçe Başkanı Binali Eniş ve partisinin diğer aday adayları Cihan Soyluçiçek ve Doktor Mustafa Anaç ile birlikte selamladı.

DEĞİŞİR BU DÜZEN DÖNER BU DEVRAN

Eğitim hayatında üniversiteye kadar devlet okullarında yatılı öğrenci olduğunu kaydeden Gökçe fon müziğinde Zülfü Livaneli’den ezgilere yer verirken sözlerini yine Livaneli’nin ÇYDD’nin efsanevi başkanı Türkan Saylan’a atfettiği şiirinden dizelerle tamamlarken konuşmasının sonlarına doğru CHP eski Genel Başkanı ve Başbakan merhum Bülent Ecevit’i anımsatan kasketi taktı: “adın ne dedim kıza dedi: benim adım türkan. / oğlan ekledi: benimki de saylan. dedim; dayan yüreğim dayan / mademki bu çocuklar türkan mademki bu çocuklar saylan / gelecek onlarındır, gerisi yalan / değişir bu düzen / döner bu devran.

KATILIM

Muharrem Gökçe’nin açıklamasına Eniş, Soyluçiçek ve Anaç’ın yanı sıra CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Darıca İlçe Başkanı Hüseyin Cihan Özaltan, İl Başkan Yardımcısı Hakan Altıparmak, Çayırova İlçe Kadın Kolları Başkanı Fadime İlhan ve Gençlik Kolları Başkanı Gürkan Özveren; aralarında Halis KoçSalih Işık ve Turan Ağaç’ın da bulunduğu CHP’li belediye meclis üyeleri; Özgürlük Mahallesi Muhtarı Tamer Kaya ve Emek Mahallesi Muhtarı Hüseyin Çapkın, CHP Çayırova’nın eski başkanları Çetin Hartamacı, Ali Sınırtaş, Binali Karcı, Ali Koç, bu dönem belediye meclisine aday adayı olan Oruç Gökbulak; aralarında Baran Aydın’ın da bulunduğu belediye meclisi aday adayları; eski belediye meclis üyesi Mehmet Ali Kaplan, CHP Gebze Gençlik Kolları’nın eski başkanları Cüneyt Akın ve Engin Sözbir’in de bulunduğu partililer, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

SUNUMU BURÇİN GÖKBULAK ÜSTLENDİ

CHP Çayırova eski başkanlarından Oruç Gökbulak’ın kızı Burçin Gökbulak’ın sunduğu açıklama saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından açıklamaya eşi Müjgan Eniş ile birlikte katılan CHP Çayırova İlçe Başkanı Binali Eniş söz aldı.

BİNALİ ENİŞ: CHP’NIN ADAYI CHP’NİN ÖZ EVLADI OLMALIDIR

Muharrem Gökçe’nin belediye meclis üyeliğinde canla başla çalışıp verilen tüm görevleri yerine getirdiğini, partisini en iyi şekilde temsil ettiğini söyledi. Başkan Eniş, “Birbirinden değerli üç aday adayımız var. Şuna inanıyorum ki adayımız kesinleştikten sonra diğer iki aday adayımız ile birlikte hep beraber, kol kola çalışacaktır ve gençlerde, kadınlarda, adayın arkasında bugün olduğu gibi dimdik duracaktır. Aramıza nifak tohumları sokmak isteyenler, avuçlarını okşayanlar şuna müsaade etmeyeceğimizi bilsinler. CHP’nin adayı CHP’nin kendi öz evladı olmak zorundadır” diye konuştu. Eniş sözlerini, “Şu an buraya kurmuş olduğumuz kürsüyü 1 Nisan’da (tam karşıdaki belediye binasını göstererek) oraya kurmak için yola çıktık. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

ALKIŞLARINIZ İYİ GELECEKTİR

Eniş’in kısa açıklamasının ardından Muharrem Gökçe mikrofona geçti. Konuşması sık sık; “Gökçe gelecek Çayırova gülecek”, “Halkın umudu Gökçe başkan” ve benzeri slogan ve alkışlarla kesilen Gökçe sözlerine, “Heyecanımı maruz görün. İlk defa böyle bir kalabalık önünde konuşacağım. Alkışlarınız iyi gelecektir” diye başlayıp tüm katılımcıları selamlayarak devam etti. Gökçe özetle şunları kaydetti:

ODABAŞI’NI YÖNETİYORUM BELEDİYEYİ Mİ YÖNETEMEYECEĞİM

Gökçe metne dayalı konuşmasında zaman zaman spontaneye de yöneldi. Vaat olarak dillendirdiği çözüm merkezinin her mahallede olması dahi iki mahalle ortasında kurulacağını kaydetti. Birilerinin Çayırova’yı nasıl yöneteceğini sorduğunu belirtip, “Ona bir cevap vereyim mi: Odabaşı Holding, belediyenin altı katı bütçesine sahip. Bin 300 personeli var, onu yönetiyorum. Belediyeyi mi yönetemeyeceğim” deyip ekledi: “Hangi kaldırımın altında ne var, kimin cebinde ne var biliyorum. Sorunları biliyor, çözümleri ile geliyorum. Çayırova uyan.” Ant içerek, söz vererek vaatlerini ve yönetim biçimini anlatan Gökçe özetle şunları kaydetti:

“Bir cumhuriyet çocuğu olarak tüm eğitim hayatımı çalışarak kendi imkânlarımla tamamladım.

Bütçesi Çayırova Belediyesi’nin yaklaşık  üç katı olan, bin 500’e yakın personeli ile faaliyet gösteren firmada fabrika müdürü olarak görevime devam etmekteyim.

Belediyenin mali yapısına, bütçesine, bilanço hesaplarına, işleyişine, idari yapısına, yönetimini tam anlamıyla hâkimim tüm konuları biliyorum.

Sorunlarımız çok: Çocuklarımızın beslenme, kreş, halkımızın ulaşım, toplumumuzun deprem, sağlık… ve daha pek çok sorunu var.

Sorunların çözümü bizde; İzmit’te, Fatma Kaplan Hürriyet nasıl başardı ise, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da Mansur Yavaş  sosyal belediyeciliği nasıl hayata geçirdi ise bizde Çayırova’da sizlerle bunu başaracağız.

Çayırova’nın çözülmeyen sorunlarını, çözmek, kışın üşüyeni ısıtmak, yazın sıcaktan bunalanı kurtarmak, sorunları dinlemek, istihdama destek olmak, belediye hizmetlerinden halkı haberdar etmek için çözüm merkezleri kuracağız;

Çayırova’nın alt yapı, trafik, temizlik, üniversite, kültür sanat  gibi sayabileceğim çok eksiği var, biliyorum. Çözüm biziz.  Bu kenti engelsiz yaşam alanlarıyla donatacak; Çayırova’nın gençleri ve kadınları ile birlikte yöneteceğiz.

Ayrım yapmadan, farklılıklarımızı ve zenginliklerimizi görerek, Çayırova’nın tamamını kucaklayarak bir başkanlık yapacağıma dair söz veriyorum. Çayırova’da yıllar boyu konuşulacak işlere imza atacağız. Hedeflerim doğrultusunda da yılmadan, bıkmadan çalışacağıma kimsenin şüphesi olmasın.”

**

KİMDİR?

Rençberlik yapan Gönül – merhum Hüseyin Gökçe çiftinin oğlu olarak 1982 yılında Tokat’ın Zile İlçesi’nde dünyaya geldi.

İlk ve orta okulu Zile’de, liseyi İstanbul’da tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu. İkinci üniversite eğitimini işletme üzerine aldı.

Üniversite eğitimi sonrası 2020 yılına kadar tekstil sektöründe çalıştı. Ardından Çayırova merkezli Odabaşı Holding ile sürdürdü. Halen Çayırova’nın Şekerpınar Mahallesi’nde bin 500’e yakın personeli olan Bifet Gıda’da fabrika müdürü.

CHP’de aktif siyasete lise tahsili sonrası İstanbul, Avcılar ve Esenyurt İlçe Örgütleri’nde başladı.

2019 yerel seçimlerinde Çayırova Belediye Meclis Üyesi seçildi. Plan Bütçe Komisyonu üyesi.

2004 yılında eşi Gülüzar hanım ile dünya evine girdi. Çift 19, 16 ve 12 yaşlarındaki Mert Hüseyin, Merve ve Cemre’nin anne babası.

Güncelleme: 18 Aralık 2023 10:13
BENZER HABERLER
X