YRP İlçe Başkanı istifa etti!
23 Mart 2024 14:49

YRP İlçe Başkanı istifa etti!

Yeniden Refah Partisi (YRP) Derince İlçe Başkanı Samet Özcan, görevinden istifa etti

YRP Derince İlçe Başkanı Samet Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla görevinden istifa ettiğini duyurdu. Özcan’ın açıklaması şöyle:

“Yeniden Refah Partisi’ne Milli Görüş Davası’nın yüksek ideallerine inandığım için katıldım. Bugüne kadar bu ideallere inanarak var gücümle çalıştım. Yaşadıklarım, inandığım yüksek ideallerin, günlük siyasi çıkarlar için bir araca dönüştürüldüğünü gösteriyor. Milli Görüş, kimsenin koltuk değneği olmamalıdır. Kazanmak için mücadele etmek varken, başka partilerin kazanması için uğraş vermemelidir. Özellikle geçmişte başörtülü kardeşlerimizin, analarımızın, bacılarımızın yaşadığı zulmden sorumlu kişilerin değirmenine su taşımamalıdır.”

MUHALEFETİN DEĞİRMENİNE SU TAŞIMAYI KABUL ETMİYORUM

“Derince’de, terör örgütü Pkk’nın siyasi sözcüsü konumundaki DEM Parti’nin açıkça desteklediği CHP Adayının kazanması için söylem üretmemelidir. Bir süredir üzülerek takip ettiğim tablo maalesef budur. Milli Görüş’ün zaferi için çalışmak yerine iktidarı güçsüz bırakmak için üretilen siyaset ve buradan söz ettiğim muhalefet partisinin değirmenine su taşımayı kabul etmiyorum. Bu nedenlerden dolayı mensubu olduğum Yeniden Refah Partisi’nin Derince İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Kamuoyuna saygılarımla.”

 

Güncelleme: 23 Mart 2024 14:58
BENZER HABERLER
X